Europos čempionato ketvirtfinalyje – du lietuviai

2015 rugpjūčio 10

news-art

Bulgarijoje vykstantį Europos bokso čempionatą pergale pradėjo Londono olimpinių žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas. Svorio kategorijos iki 64 kg kovoje 23 metų Lietuvos boksininkas vienbalsiu teisėjų sprendimu 3:0 (30:27, 30:27, 29:28) nugalėjo Čekijai atstovaujantį Viktorą Agateljaną.

“Nekėlėme tikslo laimėti aiškia persvara. Svarbiausia – pajausti Europos čempionato ritmą ir persiorentuoti prie mėgėjų bokso, kuriame kovojama tris raundus, o ne aštuonis, kaip Evaldui teko kovoti pastaruoju metu profesionalų lygoje. Tikslą Evaldas įvykdė, esame patenkinti jo sportine forma”, – po kovos sakė treneris Vladimiras Bajevas.

Europos čempionato ketvirtfinalyje E. Petrauskas trečiadienį kovos su Hovhannesu Bačkovu iš Armėnijos. Kelialapį į ketvirtfinalį armėnui garantavo pergalė 3:0 prieš Enocką Mwandilą Poulseną iš Danijos.

“Ketvirtfinalio kova – nepaprastai svarbi, nes jos laimėtojas užsitikrins ne tik Europos čempionato medalį, bet ir vietą pasaulio čempionate, kuriame bus kovojama dėl olimpinių kelialapių. Su armėnu Evaldas nėra kovojęs, jie abu panašaus stiliaus, armėnas yra 10 cm aukštesnis, tai nėra daug, nes Evaldas pripratęs kovoti prieš daug aukštesnius varžovus. Laukia labai svarbi ir atkakli kova”, – teigia V. Bajevas.

22 metų H. Bačkovas šiais metais dalyvavo Kaune vykusiame Algirdo Šociko vardo turnyre ir iškovojo bronzos medalį, prieš penkerius metus Dano Pozniako vardo turnyre Vilniuje jis tapo vicečempionu. H. Bačkovui tai jau trečias Europos čempionatas, jis taip pat dukart dalyvavo pasaulio čempionatuose.  2010 metais H. Bačkovas pasaulio jaunimo čempionate susitiko su Edgaru Skurdeliu ir pralaimėjo lietuviui 5:7.

Antruoju Lietuvos boksininku, patekusiu į Europos čempionato ketvirtfinalį tapo Eimantas Stanionis.

Antras pagal skirstymą svorio kategorijoje iki 69 kg E. Stanionis, kuriam pirmadienį sukaks 21-eri, antradienį aštuntfinalyje vienbalsiu teisėjų sprendimu 3:0 (29:28, 30:27, 30:26) nugalėjo vengrą Imrę Balaszą Bacskai ir pateko tarp aštuonių pajėgiausių šios svorio kategorijos boksininkų. Trečiadienį lietuvis dėl vietos pusfinalyje kovos su bulgaru Simeonu Chamovu, kuris aštuntfinalyje 3:0 (30:26, 30:25, 30:26) nugalėjo gruziną Gelą Abašidzę.

Ketvirtfinalio barjero neįveikė Edgaras Skurdelis. Svorio kategorijoje iki 60 kg 22 metų E. Skurdelis taškais 0:3 (27:30, 27:30, 25:30) pralaimėjo antrą reitingą šioje svorio kategorijoje turinčiam Adlanui Abdulrashidovui iš Rusijos.