E. Stanionis kovos dėl Europos čempionato aukso

2015 rugpjūčio 15

news-art

Bulgarijoje vykstančiame Europos bokso čempionate paaiškėjo finalo poros. Penktadienį vykusiuose pusfinaliuose Lietuvos boksininkams sekėsi skirtingai.

Svorio kategorijoje iki 69 kg Eimantas Stanionis pusfinalyje vieningu teisėjų sprendimu 3:0 (29:28, 29:28, 29:28) įveikė Ispanijai atstovaujantį Youba Sissokho Ndiaye. E. Stanionis tapo vos trečiu Lietuvos boksininku po Nepriklausomybės atkūrimo, patekusiu į Europos čempionato finalą.

“Manau, kad pergalę lėmė didesnis noras laimėti ir tikslumas. Mano smūgiai buvo daug tikslesni, prie to prisidėjo ir patirtis, įgyta APB profesionalų lygoje, kur kovoji net aštuonis raundus, daugiau analizuoji varžovą ir kiekvienas smūgis gali būti lemiamas. Nors prie mėgėjų bokso vis dar sunku prisitaikyti – čia daugiau smūgių ir trys raundai prabėga labai greitai, bet man pavyko persiorentuoti ir kontroliuoti dvikovos eigą. Pusfinalis buvo galo sunkus ir dėl nuovargio. Ketvirtfinalyje atidaviau visas jėgas, tiesiog visas “išsikroviau”, nes ketvirtfinalio kovoje su čempionato šeimininku bulgaru sprendėsi ne tik medalių, bet ir kelialapio į pasaulio čempionato likimas”, – sakė E. Stanionis.

“Eimantas atidavė visas jėgas ir parodė viską, ką moka geriausia. Labai laukėm šios pergalės, nes įdėta labai daug darbo. Reikėjo didžiulių fizinių ir psichologinių jėgų, nes pastaruoju metu vyko daugybė kovų APB lygoje, po jų boksininkui reikia bent mėnesio atsigauti, o mes tiek laiko neturėjome. Bet Eimantas sugebėjo tinkamai nusiteikti, save motyvuoti ir net sunku paaiškinti iš kur, bet surado vidinių jėgų kovoti iš visų jėgų. Į priekį jį veda begalinis noras iškovoti kelialapį į olimpiadą”, – sakė po lietuviams sėkmingo ketvirtfinalio plaukus nusiskutęs Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas. – “Pažadėjau, kad jeigu Eimantas ir Evaldas iškovos medalius, nusiskusiu plikai. Pažadą reikia vykdyti”.

Šeštadienį finale E. Stanionis dėl aukso medalio kovos su praėjusio 2013 metų Europos čempionato prizininku baltarusiu Pavelu Kastraminu. Pusfinalyje P. Kastraminas 3:0 (29:27, 29:28, 29:27) įveikė švedą Clarence’ą Ibrahimą Goyeramą Bojangą.

“Prieš pusfinalį atrodė, kad jėgų visai nebeliko, bet po pergalės užplūdo emocijos, atrodo, kad esu kupinas jėgų. Rytoj laukia paskutinė kova Europos čempionate ir nereikės nieko taupyti ar tausoti savęs. Esu pasirengęs eiti kaip į karą, nes labai noriu aukso medalio. Baltarusį gan gerai pažįstu, nes Baltarusijoje vykusiose stovyklose ne kartą teko “sparinguotis” su juo. Aš jį pakankamai gerai žinau, bet ir jis žino mane. Bus labai sunki ir įdomi kova”, – apie finalo dvikovą kalbėjo E. Stanionis, kuriam pirmadienį sukaks 21 metai.

Pusfinalio barjero nepasisekė įveikti Evaldui Petrauskui. Svorio kategorijos iki 64 kg pusfinalyje E. Petrauskas taškais 0:3 (27:30, 27:30, 27:30) pralaimėjo Didžiosios Britanijos čempionui Patui McCormackui. Pusfinalyje pralaimėjęs E. Petrauskas iškovojo Europos čempionato bronzos medalį.

“Teko labai neparankus varžovas. Jis daug aukštesnis už mane, visiškai neleido kovoti artimoje kovoje – iškart kabindavosi už rankų ir neleido man dirbti arba vengdamas artimos kovos, daug lakstė po ringą. Bandžiau spausti ir daryti tai, ką moku geriausia, bet šįkart nepavyko iškovoti pergalės. Liūdna, kad nepatekau į finalą, bet tuo karjera nesibaigia. Šeštadienį ant kaklo kabės bronzos medalis, į viršų kils Lietuvos trispalvė, todėl su treneriu esame labai patenkinti iškovotu medaliu. Džiaugiuosi, kad Europos čempionatuose medalius iškovojau visose amžiaus grupėse – jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų”, – sakė 2012 m Londono olimpinių žaidynių prizininkas 23 metų E. Petrauskas.

“Evaldas atidavė visas jėgas, jokių priekaištų jam nėra ir negali būti. Varžovas buvo labai neparankus, nesusiklostė pirmas raundas, varžovas nuolat “pakibdavo” ant Evaldo ir nesileido į artimą kovą. Antrame raunde kova išsilygino, bet iki pergalės šiek tiek pritrūko. Nuo praėjusių metų spalio mėnesio Evaldas ir Eimantas nuolat yra “kovinės parengties”, nes reikia kovoti APB profesionalų lygoje, rengėmės kovoti Europos žaidynėse Baku, o dabar be poilsio kovojom Europos čempionate. Kitų šalių treneriai net stebisi, iš kur mes turim tiek jėgų. Didelės šalys vienus boksininkus siunčia į profesionalų lygas, kitus į Europos žaidynes ir čempionatą, bet mes tiek pajėgių boksininkų neturime, todėl tie patys boksininkai turi kautis visais frontais. Labai džiaugiamės, kad Lietuva susigrąžino buvusias pozicijas ir Europos čempionate iškovojo du medalius, tikimės vienas iš jų bus aukso”, – sakė treneris Vladimiras Bajevas.

Po Nepriklausomybės atkūrimo, Europos čempionato auksą iškovojo tik Vitalijus Karpačiausias, jis triumfavo 1993 metais. Sidabro medalį 1998 m laimėjo Ivanas Stapovičius. Paskutinį kartą Europos čempionato medalius Lietuvos boksininkai iškovojo prieš 11 metų. 2004 metais Europos pirmenybių prizininkais tapo Rolandas Jasevičius ir Jaroslavas Jakšto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Sunkiasvorių nokautai lėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Daniją

2021 rugsėjo 13

news-1

Bokso ringas po atviru dangumi, atkaklios Lietuvos ir Danijos rinktinių…

SKAITYTI

Ringe po atviru dangumi susikaus Lietuvos ir Danijos bokso rinktinės

2021 rugsėjo 09

news-1

Rugsėjo 11 d. bokso gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Marijampolės „Sūduvos“…

SKAITYTI

Kauno bokso federacijos prezidentu perrinktas Rimantas Rutkauskas

2021 rugsėjo 02

news-1

Laikinojoje sostinėje įvyko Kauno bokso federacijos Tarybos posėdis. Jame išrinktas…

SKAITYTI