Europos jaunimo čempionate – bronza

2020 lapkričio 23

Baigėsi Europos jaunimo bokso čempionatas. Juodkalnijos mieste Budvoje kovojo 113 boksininkų ir 66 boksininkės iš 22-iejų valstybių: Albanijos, Armėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Izraelio, Kosovo, Latvijos, Lietuvos, Moldovos, Juodkalnijos, Šiaurės Makedonijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Serbijos, Slovėnijos, Ispanijos, Švedijos ir Ukrainos.

Vaikinai ir merginos medalius išsidalijo 10-yje svorio kategorijų. Komandinėje įskaitoje užtikrintai laimėjo jaunieji Rusijos boksininkai. Jų sąskaitoje 19 medalių: 9 aukso, 9 sidabro ir 1 bronzos. Antrą vietą užėmė ukrainiečiai su 15 medalių: 3 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos.

Vieną bronzos apdovanojimą laimėjusi Lietuvos rinktinė komandinėje rikiuotėje užėmė 12 vietą. Lietuvai Europos čempionate atstovavo 6 vaikinai ir 3 merginos, kuriuos į pirmenybes lydėjo treneriai Vidas Bičiulaitis, Darius Katkevičius ir Miroslavas Krepštulis.

Europos čempionato prizininkė M. Butkutė ir Lietuvos merginų rinktinės treneris D. Katkevičius.

Europos jaunimo čempionato bronzos medalį laimėjo Mantė Butkutė. Svorio kategorijoje iki 69 kg (4 dalyvės) lietuvė pusfinalyje taškais 0:5 pralaimėjo Ukrainos čempionei Anna Sezko, kuri Europos pirmenybėse laimėjo sidabrą.

Per žingsnį nuo medalių liko kitos Lietuvos boksininkės. Svorio kategorijos iki 48 kg (7 dalyvės) ketvirtfinalyje Dija Bajalytė taškais 0:5 pralaimėjo Europos čempionato prizininke tapusiai ispanei Carmen Gonzalez Ortegai. Svorio kategorijoje iki 60 kg (9 dalyvės) Kamilė Poškauskytė ketvirtfinalyje taškais 0:5 pralaimėjo bronzos medalį laimėjusiai Moldovos čempionei Cristinai Chiper. Abi lietuvės užėmė 5 vietą.

Per žingsnį nuo medalių liko ir visi šeši Lietuvos boksininkai. Svorio kategorijoje iki 64 kg (17 dalyvių) Nedas Gudomskas čempionatą pradėjo pergale vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 prieš albaną Ergį Tocį. Ketvirtfinalyje Lietuvos čempionas 0:5 turėjo pripažinti čeko Eriko Suchy pranašumą. N. Gudomskas užėmė 5 vietą, jo varžovas nukeliavo iki finalo ir laimėjo sidabrą.

Svorio kategorijoje iki 69 kg (15 dalyvių) Europos jaunių čempionatuose du medalius iškovojęs lietuvis Aleksandras Trofimčiukas pirmame etape taškais 4:1 pranoko varžybų šeimininką juodkalnietį Dorde Smolovičių. Ketvirtfinalyje A. Trofimčiukas 0:5 pralaimėjo rusui Cheeravui Ashalejevui ir tenkinosi 5 vieta. Lietuvio varžovas tapo Europos vicečempionu.

Lietuvos jaunimo rinktinė Europos čempionate Budvoje.

Kita Lietuvos ir Juodkalnijos boksininkų dvikova baigėsi varžovo pergale. Svorio kategorijos iki 75 kg (10 dalyvių) ketvirtfinalyje Arvydas Dainys taškais 0:5 pralaimėjo Milošui Krasničiui, laimėjusiam bronzos apdovanojimą.

Praėjusių metų sėkmės nepavyko pakartoti 2019 m. Europos jaunimo čempionato prizininkui Gabrieliui Savickui. Svorio kategorijos iki 81 kg (10 dalyvių) ketvirtfinalyje G. Savickas taškais 0:5 pralaimėjo Ukrainos čempionui Denisui Salabajui ir tenkinosi 5 vieta. Ukrainietis laimėjo bronzą.

Nepalankiai burtai susiklostė Gelmiui Adomkevičiui. Svorio kategorijos iki 91 kg (12 dalyvių) pirmame etape Lietuvos čempionas 4:1 įveikė Amerą Skrijelją iš Bosnijos ir Hercegovinos. Tačiau ketvirtfinalyje G. Adomkevičiui 0:5 teko pripažinti būsimo Europos čempiono ukrainiečio Mykytos Gorbatenko pranašumą.

Sunkiausioje svorio kategorijoje virš 91 kg (9 dalyviai) Nojus Ivanauskas burtų dėka pateko į ketvirtfinalį. Antrame raunde lietuvis turėjo pripažinti ukrainiečio Vasilijaus Tkačiuko pranašumą ir užėmė 5 vietą. Jo varžovas pateko į finalą ir tapo Europos vicečempionu.

Europos jaunimo čempionate teisėjavo Audrius Gudomskas. Lietuvis buvo paskirtas teisėjauti net 9-iose finalinėse kovose – vienoje jų ringo teisėju.

Teisėjas Audrius Gudomskas.

Su ruse kovoti atsisakiusi A. Starovoitova pasidabino Europos čempionato bronzos medaliu

2024 balandžio 24

Ana Starovoitova Serbijos sostinėje Belgrade vykstančiame Europos bokso čempionate pateko…

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius