Kariškių sporto žaidynėse kovos A.Baniulis

2019 spalio 21

news-art

Prasidėjo 7-osios pasaulio kariškių sporto žaidynės. Kinijos mieste Uhane spalio 18 – 27 dienomis kariškiai varžosi 27 sporto šakų varžybose. Iš viso žaidynės sulaukė 9308 sportininkų iš 109 valstybių.

Bokso varžybose dalyvauja 334 boksininkės ir boksininkai iš 60 valstybių. Moterų boksas pirmą kartą įtrauktas į pasaulio kariškių žaidynių programą.

Lietuvai žaidynėse atstovauja Algirdas Baniulis, kovosiantis sunkiausioje svorio kategorijoje virš 91 kg (21 dalyvis). Burtai lėmė, kad lietuvis pateko į antrą ratą. Antradienį vyksiančiame aštuntfinalyje A. Baniulis susitiks su olandu Thomu Oomenu. Nyderlandų atstovas pirmoje kovoje taškais 4:1 įveikė Kuveito boksininką Abdulrahmaną Alanzi.

Lietuvos boksininką pasaulio kariškių čempionate lydi treneris Remigijus Mika.

Iš viso Lietuvos kariškių delegacijoje beveik 60 sportininkų, kurie dalyvaus 11-oje sporto šakų varžybų. Lietuvos kariškių rinktinėje ir garsūs olimpiečiai – penkiakovininkas Justinas Kinderis ir Ieva Serapinaitė, lengvaatletės Rasa Drazdauskaitė ir Renalda Kernagytė.

Žaidynių organizatoriai suskaičiavo, kad net 118 Uhane vykstančiose varžybose dalyvausiančių kariškių pateko į geriausiųjų aštuntukus 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, 67 kariškiai yra tapę savo sporto šakų pasaulio čempionatų nugalėtojais.

Pasaulio kariškių sporto žaidynių atidarymo ceremonija (organizatorių nuotrauka)

Pasaulio kariškių sporto žaidynės organizuojamos nuo 1995 metų ir vyksta kas ketverius metus. Jas organizuoja Tarptautinė kariškių sporto taryba (CISM). Per visą istoriją daugiausia medalių yra iškovoję Rusijos kariškiai, kurių sąskaitoje net 550 apdovanojimų. Antroje vietoje kinai, laimėję 442 medalius. Trečioje vietoje Italija – 269 medaliai. Lietuvos kariškiai yra iškovoję 21 medalį: 2 aukso, 4 sidabro ir 15 bronzos ir komandinėje rikiuotėje užima 43 vietą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

news-1

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

SKAITYTI

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

2024 balandžio 15

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI
Translate »