Kėdainių boksininkai nustebino patys save

2016 vasario 05

news-art

Lietuvos suaugusiųjų čempionatuose jau tapo įprasta matyti daugiausia medalių iškovojančius Vilniaus ir Kauno atstovus. Ne išimtis buvo ir 2016 metų čempionatas, kuriame vyrų varžybose vilniečiai iškovojo tris aukso, kauniečiai – du aukso medalius.

Tačiau didžiausia staigmena tapo Kėdainių boksininkų pasiekimai. Kėdainiškiai Mindaugas Bankauskas (svorio kategorija iki 56 kg) ir Paulius Zujevas (iki 81 kg) tapo Lietuvos čempionais, dar vieną bronzos medalį pridėjo kėdainiškė Paulina Krasauskaitė.

„Tikėjomės, kad čempiono titulą apgins M. Bankauskas. Tačiau kad bus du aukso ir dar vienas bronzos medalis, tai nustebino ir mus pačius“, – sako Kėdainių bokso federacijos prezidentas Vilmantas Bobinas. 

„Tikėjau, kad M. Bankauskas apgins čempiono titulą, nors prieš savaitę jis sirgo ir buvo neaišku, ar sugebės pilnai atsigauti, bet kovojo puikiai. P. Zujevas aukso medalio siekė labai kryptingai. Pastaruosius dvejus metus jis laimėjo medalius svorio kategorijoje iki 91 kg, nusprendėme pereiti į lengvesnę kategoriją ir toks žingsnis pasiteisino. P. Krasauskaitė pernai tapo Lietuvos jaunimo čempione, siekėm titulą iškovoti ir suaugusiųjų varžybose. Tačiau Paulina šiuo metu yra dvyliktokė ir labai daug dėmesio turi skirti mokslams“, – teigia čempionų treneris Bronislovas Šimokaitis, kurį po čempionato auklėtiniai sveikino ne tik su medaliais, bet ir su gimtadieniu.

Rezultatus lemia ir tradicijos

Prieš 46 metus Eimanto Baltrūno iniciatyva Kėdainiuose pradėjus bokso treniruotes ir subūrus pirmas boksininkų grupes, boksas šiame mieste tapo viena populiariausių sporto šakų.

„Kėdainiuose tikrai gilios bokso tradicijos. E. Baltrūno dėka jos persiduoda iš kartos į kartą ir pasipildome gabiais ir kovingais sportininkais. Kėdainiai visada buvo tarp bokso lyderių Lietuvoje, tikimės ir toliau išlaikyti šias pozicijas. Aišku, mūsų mieste nėra universitetų, aukštųjų mokyklų, todėl po mokyklos baigimo nemaža dalis jaunųjų sportininkų palieka Kėdainius ir išvyksta į Vilnių, Kauną, užsienio šalis ir dėl to neretai netgi baigia sportuoti. Deja, to neišvengsime“, – pasakoja V. Bobinas.

Kėdainiuose bokso treniruotes lanko daugiau negu 70-imt įvairaus amžiaus vaikų. Toks skaičius išlieka jau ne vienerius metus, nors visoje Lietuvoje sportuojančių vaikų skaičius mažėja dėl emigracijos mastų ir dėl vaikų pomėgio kompiuteriniams žaidimams.

„Galbūt mažesnių miestų vaikai turi mažiau pramogų, o daugiau noro ir ryžto siekti užsibrėžto rezultato. Rezultatus daug lemia sportininkų darbštumas. M. Bankauskas viską pasiekė per „juodą“ darbą, treniruotėse jo niekada nereikia raginti. P. Zujevas – tikras kovotojas, užsispyręs ir sistemingai, žingsnis po žingsnio siekia savo tikslo. Prie tokių pasiekimų daug prisideda visa Kėdainių bokso bendruomenė. Čempionate be sportininkų buvo keturi teisėjai, du treneriai ir visi dirbom petis į petį. Vyrauja tikrai puiki atmosfera, todėl ir rezultatai džiugina“, – džiaugiasi B. Šimokaitis.

Išugdė Europos čempionato prizininką

Kėdainiai gali pasigirti pasiekimais ir tarptautinėje arenoje. 2013 m. Artūras Zinkovskis tapo Europos jaunių čempionato prizininku. Šiuo metu A. Zinkovskis kartu su kitu B. Šimokaičio auklėtiniu Roku Vaitkaičiu treniruojasi Vilniuje, Lietuvos olimpiniame sporto centre (LOSC).

Iš Kėdainių jau išvyko ir P. Zujevas, jis artimiausiu metu kovos Anglijos čempionate. 

„Tai bendro vadovų, trenerių, teisėjų ir visos bokso visuomenės darbo rezultatas. Prieš dešimt metų įkūrėme Kėdainių bokso federaciją, subūrėme puikų kolektyvą, esame gerai susidirbę ir tai duoda vaisius. Mūsų darbą įvertina ir prie bokso populiarumo prisideda tiek verslininkai, tiek ir savivaldybės vadovai. Su meru sutarėme, kad šiais metais įsigysime naują ringą, taigi galėsime organizuoti dar daugiau svarbių varžybų, ne tik Lietuvos, bet ir tarptautines“, – teigia V. Bobinas, kurio vadovaujama Kėdainių bokso federacija dvejus iš eilės 2014-2015 m. organizavo Lietuvos suaugusiųjų čempionatą.

Kėdainių boksininkus po puikaus Lietuvos čempionato pasveikino ir miesto vadovas. Mero priėmime pasidžiaugta, kad tokių rezultatų – trejus metus iš eilės kėdainiškis tapo Lietuvos čempionu, o viename čempionate iškovoti net du aukso medaliai – dar niekada nebuvo vidurio Lietuvos miesto istorijoje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Sunkiasvorių nokautai lėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Daniją

2021 rugsėjo 13

news-1

Bokso ringas po atviru dangumi, atkaklios Lietuvos ir Danijos rinktinių…

SKAITYTI

Ringe po atviru dangumi susikaus Lietuvos ir Danijos bokso rinktinės

2021 rugsėjo 09

news-1

Rugsėjo 11 d. bokso gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Marijampolės „Sūduvos“…

SKAITYTI

Kauno bokso federacijos prezidentu perrinktas Rimantas Rutkauskas

2021 rugsėjo 02

news-1

Laikinojoje sostinėje įvyko Kauno bokso federacijos Tarybos posėdis. Jame išrinktas…

SKAITYTI