Tikslas – olimpiniai kelialapiai

2016 balandžio 04

news-art

Šeši Lietuvos boksininkai Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 60 kg), Evaldas Petrauskas (iki 64 kg), Eimantas Stanionis (iki 69 kg), Tomas Pivorunas (iki 75 kg), Tadas Tamašauskas (iki 91 kg) ir Mantas Valavičius (virš 91 kg) antradienį išvyksta į Turkiją, kur kovos dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Prieš lemiamas kovas, gausėja ir bokso rėmėjų gretos. Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga pasirašė rėmimo sutartį su „hummel“. Sportinės aprangos gamintojai aprengs visas Lietuvos bokso rinktines – jaunučių, jaunių, jaunimo, vyrų ir moterų.

„Už kiekvieną olimpinį kelialapį pažadame tūkstančio eurų premiją“, – po sutarties pasirašymo pažadėjo „hummel“ Lietuvoje vadovas Artūras Krukis.

Spaudos konferencijoje boksininkai žadėjo, kad sieks nenutraukti tradicijos. Lietuvos boksininkai dalyvavo visose šešiose olimpiadose po Nepriklausomybės atkūrimo.

Spaudos konferencija

„Labai laukiam kovų. Esame gerai nusiteikę ir kupini ryžto. Į Londono olimpiadą irgi patekau po atrankos turnyro, tikiuosi tą patį padaryti ir dabar. Nors dar bus ir pasaulinis atrankos turnyras, tačiau koncentruojamės artimiausioms kovoms ir sieksim jau Turkijoje užsitikrinti olimpinius kelialapius“, – tvirtina 2012 m. Londono olimpiadoje bronzos medalį laimėjęs E. Petrauskas.

„Apmaudu, kad Europos čempiono titulas negarantavo vietos olimpiadoje, tačiau esu nusiteikęs pozityviai. Gerai pasirengiau olimpinei atrankai. Mano svajonė – dalyvauti olimpiadoje. Turiu paimti tą kelialapį“, – sako Europos čempionas E. Stanionis.

Balandžio 9 dieną prasidėsiančiame turnyre bus išdalinta 30 olimpinių kelialapių – po tris kiekvienoje svorio kategorijoje. Į olimpiadą pateks finalininkai, bus rengiama ir kova dėl trečios vietos.

„Norint patekti į olimpiadą, reiks laimėti apie keturias kovas. Tiksliai paaiškės ištraukus burtus, nes prieš turnyrą boksininkai dar bus reitinguojami. Kiekvienoje svorio kategorijoje bus 25-30 boksininkų. Jeigu būtų ta pati atrankos sistema, kaip prieš praėjusią Londono olimpiadą, jau turėtume du olimpinius kelialapius. Dar taip nebuvo, kad Europos čempionas negautų vietos olimpiadoje. Dabar konkurencija daug didesnė, nes olimpiniai kelialapiai dalijami ir AIBA įkurtose profesionalų lygose APB ir WSB. Gegužės mėnesį dar vyks ir pasaulinis atrankos turnyras Azerbaidžane. Ten bus išdalinta po penkis olimpinius kelialapius kiekvienoje svorio kategorijoje, išskyrus sunkiasvorius“, – pasakojo Lietuvos rinktinės treneris Vladimiras Bajevas.

Pasak trenerio, didžiulę konkurenciją rodo ir tai, kad prieš ketverius metus Londone net penkis olimpinius medalius iškovojusi Ukraina kol kas neturi nei vieno kelialapio į Rio.

Spaudos konferencija2

„Konkurencija po Londono itin padidėjo, todėl minimalus mūsų tikslas – bent vienas olimpinis kelialapis. Jeigu laimėsime daugiau – tai tik rankomis plosime. Visi šeši į Turkiją vykstantys boksininkai yra pajėgūs pasiekti šį tikslą, nes ne be reikalo yra olimpinėje rinktinėje. Bet daug ką lems burtai, teisėjavimas ir sportininko savijauta. Todėl prognozuoti labai sunku“, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Rio de Žaneiro olimpiadoje pirmą kartą nuo 1984 metų Los Andželo olimpiados, boksininkai žaidynėse kovos be šalmų. Be to, pastaruoju metu nemažai diskusijų kyla dėl profesionalų boksininkų dalyvavimo olimpinėse žaidynėse, nes boksas liko paskutinė sporto šaka, kur profesionalai negali kovoti olimpiadoje.

„Birželio 1 dieną AIBA šaukia neeilinį kongresą, kuriame svarbiausias klausimas – ar leisti dalyvauti olimpinėse žaidynėse profesionalams. Didelė tikimybė, kad profesionalams bus leista kovoti Rio, tačiau neaišku, ar jau artimiausiose žaidynėse dalyvaus daug profesionalų. Bus sunku suderinti ir gauti leidimus iš kitų organizacijų, kad dešimtis milijonų dolerių už vieną kovą uždirbančios pasaulio bokso žvaigždės galėtų kautis su vadinamais mėgėjais ir neaišku, kas taps nugalėtoju. Nemanau, kad Evaldas ar Eimantas išsigąstų profesionalų ir tikrai jiems mestų rimtą iššūkį“, – įsitikinęs D. Šaluga.

APB lygoje kovojantys E. Petrauskas ir E. Stanionis tikina, kad profesionalams tikrai nebūtų lengva.

„Profesionalų ir mėgėjų boksas labai skiriasi. Mėgėjų varžybose vyksta tik trys raundai, daugiau smūgių ir boksas yra daug greitesnis. Tuo tarpu profesionalų ringe vyksta 8 raundai ir daugiau, ten daugiau taktikos, gudrybių ir reikia daugiau ištvermės. Skiriasi netgi pirštinės. APB lygoje turėjau šešias kovas, o mėgėjų ringe apie du šimtus, todėl man arčiau širdies – mėgėjų boksas“, – sako E. Petrauskas.

Rio olimpiadoje debiutuos ir moterų boksas, tačiau Lietuvoje merginos dar tik neseniai pradėjo domėtis boksu ir nėra tokio lygio merginų, kurios galėtų kovoti dėl kelialapio į šių metų žaidynes.

Spaudos konferencija3

„Paruošti boksininkui reikia 8-10 metų. Tikimės, kad užaugs pajėgių boksininkių iki 2020 metų Tokijos olimpiados. Lietuvės jau iškovojo pirmą medalį Lietuvai Europos jaunimo čempionate. Viliamės, kad pergalių tarptautinėse varžybose bus ir daugiau ir sulauksime olimpiadoje ir Lietuvos boksininkės“, – tikisi V. Bajevas.

Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 5-21 dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

news-1

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

SKAITYTI

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

2024 balandžio 15

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI
Translate »