LBF prezidentas D. Šaluga: mėgėjų boksas linksta į profesionalų

2014 lapkričio 17

news-art

Parengė Saulius Bagdonas 18:25 2014/11/17

Tarptautinė bokso asociacija (AIBA) trečią kartą prezidentu išrinko dr. Ching-Kuo Wu. Ką tik pasibaigus 2014 m. AIBA kongresui tarptautinio olimpinio komiteto nario dr. C.K. Wu išrinkimui susirinkę atstovai ne tik neprieštaravo, bet ir po prezidento išrinkimo naujai kadencijai atsistoję paplojo.
Po perrinkimo dr. C.K. Wu kalbėjo: „Šis momentas man yra labai jaudinantis. Jūs visi palaikėte mano kandidatūrą. Įkvėptas pasitikėjimu savimi ir jūsų tikėjimu manimi aš ištęsėsiu pažadus, kuriuos esu davęs. Jūs žinote, kad pažadus visada tęsiu.“

Prezidentas tęsė: „Prieš aštuonerius metus pažadėjau, kad įvykdysiu tam tikras reformas ir jas įvykdžiau. Kitiems ketveriems metams taip pat yra labai daug darbo. Mes pastatėme pamatus, tačiau kaip architektas galiu pasakyti, kad tvirtai struktūrai dar reikia pastatyti nemažai sluoksnių.“

„Nekantrauju pamatyti, kaip atrodys viso to darbo vaisius po ketverių metų. Drąsiai pareiškiu, kad ‚neįmanoma‘ mūsų žodyne neegzistuoja, ir mes darysime viską, kad boksas grįžtų į aukso amžių.“

AIBA vadovas taip pat išdėstė pagrindinius ketverių metų laikotarpio prioritetus:

– Pasirūpinti, jog daugiau moterų užimtų svarbias valdančiųjų pozicijas bokso pasaulyje;
– Įsteigti ties boksu orientuotą organizaciją, atveriant duris boksininkams užimti svarbias valdančiųjų pozicijas;
– Tęsti Pasaulio bokso turnyro (World Series of Boxing) egzistavimą ir AIBA profesionalų bokso (APB) varžybas, tuo pačiu didinant jų komercinę vertę;
– Investuoti svarbiausių ir pelningiausių renginių pelną į jaunos kartos boksininkų tobulėjimą, fondo lėšas paskirstant bokso šaknims visame pasaulyje.

Kongrese dalyvavo ir Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie suvažiavimo rezultatus.

Kaip vertinate rinkimų baigtį ir kokią tai įtaką turės pasaulio mėgėjų boksui?
– AIBA prezidentas be konkurencijos buvo perrinktas tas pats, nes nebuvo kito kandidato. Tai byloja, kad ypatingai pasaulinio mėgėjų bokso tendencijos nesikeis, kaip ir buvo pastaruosius 4 metus. O tai reiškia, kad mėgėjų boksas linksta į profesionalų. Tą teiginį patvirtina pusiau profesionalios AIBA lygos kaip WSB ir APB. Tokioje lygoje kaip APB, jos franšizę įpirkti gali tik labai turtingų šalių bokso federacijos. Iš 197 nacionalinių federacijų ją įsigijo tik tokios šalys kaip Kazachstanas, Azerbaidžanas, Ukraina, Rusija ir pan. Kitos valstybės lieka nuošalyje.
Tokia situacija, kokia yra dabar su mėgėjų boksu bent jau Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių, tęstis toliau negali. Įvairios pasaulio profesionalaus bokso federacijos mėgėjų boksą gerokai lenkia populiarumu, boksininkų uždarbiais, reklaminiais biudžetais, o mėgėjų boksas dauguma atvejų laikosi tik vardan valstybinio finansavimo.
Kažkokius pakeitimus daryti tikrai reikėjo, todėl reikia tikėtis, kad pakeitimai, kuriuos daro AIBA bus teigiami ir padės nacionalinėms federacijoms suformuoti mėgėjų boksą kaip prekę ir parduoti jį žiūrovams bei reklamos davėjams.

Kongreso metu daug bendravote su perrinktu AIBA prezidentu dr. C.-K. Wu. Kokie dabartiniai LBF ir AIBA santykiai ir ko galime tikėtis ateityje?
– Lietuvos bokso santykiai su AIBA yra pakankamai geri ir manau tik gerės, kadangi tiek viena, tiek kita pusės yra suinteresuotos bendravimu ir bendradarbiavimu. Lietuvos federacija yra suinteresuota gauti kiek įmanoma daugiau paramos iš pasaulio mėgėjų asociacijos keliant teisėjų ir trenerių kvalifikaciją bei plėtojant Lietuvos boksą. Kuo daugiau Lietuvos boksininkų iškelti boksuotis WSB lygoje, kad boksininkai galėtų užsidirbti iš savo sporto ir be abejo susitikti su kuo daugiau stiprių sportininkų iš viso pasaulio. Tokiu būdu, mūsų šalies kovotojai taps labiau konkurencingi, stipresni, siekdami rezultatų ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei pasaulio čempionatuose, tarptautiniuose turnyruose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Sunkiasvorių nokautai lėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Daniją

2021 rugsėjo 13

news-1

Bokso ringas po atviru dangumi, atkaklios Lietuvos ir Danijos rinktinių…

SKAITYTI

Ringe po atviru dangumi susikaus Lietuvos ir Danijos bokso rinktinės

2021 rugsėjo 09

news-1

Rugsėjo 11 d. bokso gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Marijampolės „Sūduvos“…

SKAITYTI

Kauno bokso federacijos prezidentu perrinktas Rimantas Rutkauskas

2021 rugsėjo 02

news-1

Laikinojoje sostinėje įvyko Kauno bokso federacijos Tarybos posėdis. Jame išrinktas…

SKAITYTI