Lenkijoje laimėti 4 medaliai

2019 spalio 28

Lietuvos rinktinės boksininkai sėkmingai kovojo tarptautiniame turnyre Lenkijoje. Kielcuose vykusiame Leszeko Drogoszo turnyre dalyvavo 66 boksininkai ir boksininkės iš 12 valstybių.

Trenerio Vitalijaus Vasiljevo lydėtai Lietuvos komandai atstovavo šeši boksininkai. Keturiems iš jų pavyko iškovoti medalius – du sidabro ir du bronzos.

Svorio kategorijoje iki 60 kg (5 dalyviai) Edgaras Skurdelis burtų dėka pateko į pusfinalį, kuriame taškais 3:0 nugalėjo Rusijos atstovą Abdula Gadžijevą. Finale lietuvis po atkaklios kovos 1:2 pralaimėjo ispanui Jose Quilesui. E. Skurdeliui įteiktas sidabro medalis.

Sidabrą iškovojo ir Jonas Jazevičius. Svorio kategorijoje virš 91 kg (7 dalyviai) J. Jazevičius turnyrą pradėjo pergale prieš rusą Migraną Barbarijaną. Pusfinalyje lietuvis 2:1 įveikė lenką Oskarą Safaryaną. Finale J. Jazevičius 1:2 pralaimėjo varžybų šeimininkui lenkui Aleksanderiui Stawirejui.

Dar du Lietuvos boksininkai iškovojo bronzos medalius. Svorio kategorijoje iki 91 kg (7 dalyviai) Tadas Tamašauskas pirmoje kovoje vieningu teisėjų sprendimu 3:0 nugalėjo moldavą Andrejų Zaplitnį. Pusfinalyje lietuvis 0:3 pralaimėjo ispanui Emanueliui Reyesui.

Svorio kategorijoje iki 81 kg dalyvavo tik 3 boksininkai ir Paulius Zujevas iškart pateko į pusfinalį. Kovoje dėl vietos finale P. Zujevas po atkaklios kovos 1:2 turėjo pripažinti moldavo Dmitrijaus Koshchugo pranašumą ir tenkinosi bronzos medaliu.

Svorio kategorijoje iki 75 kg (6 dalyviai) Vytautas Balsys pirmoje kovoje taškais 1:2 pralaimėjo rusui Murtuzui Zagirbekovui.

Svorio kategorijoje virš 91 kg Tomas Olberkis pirmoje kovoje 0:3 turėjo pripažinti vokiečio Viktoro Jurko pranašumą.

Turnyre teisėjavo lietuvis Audrius Gudomskas.

Legendinio Lenkijos boksininko L. Drogoszo vardo turnyras vyko jau septintus metus iš eilės. L. Drogoszas – vienas garsiausių Lenkijos boksininkų per visą istoriją. Jis tris kartus 1953, 1955 ir 1959 metais tapo Europos čempionu, o 1960 m. Romos olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį. Po sportinės karjeros pabaigos, L. Drogoszas išgarsėjo vaidindamas meniniuose filmuose. Iš viso boksininkas sukūrė vaidmenis penkiolikoje filmų, tarp jų dvejuose legendinio lenkų režisieriaus Andžejaus Wajdos filmuose.

Finalinių turnyro kovų vaizdo įrašas (E. Skurdelio kova nuo 33:50, J. Jazevičiaus kova nuo 02:49:00):

Į kovą dėl Europos čempionato medalių stoja septyni Lietuvos boksininkai

2024 balandžio 18

Balandžio 18–28 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyks Europos bokso čempionatas,…

Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius