Lietuvos boksininkai išvyksta į Europos čempionatą

2015 rugpjūčio 04

news-art

Geriausi Lietuvos boksininkai trečiadienį išvyksta į Bulgariją, kur rugpjūčio 5-16 dienomis vyks Europos čempionatas. Senojo žemyno pirmenybėse bus kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl vietų pasaulio čempionate, kur bus dalijami kelialapiai į 20016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Europos čempionate kovos šeši Lietuvos boksininkai – Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 60 kg), Evaldas Petrauskas (iki 64 kg), Eimantas Stanionis (iki 69 kg), Tomas Pivorunas (iki 75 kg), Tadas Tamašauskas (iki 91 kg) ir Mantas Valavičius (virš 91 kg).

„Prieš trejus metus Londono olimpiadoje iškovojome medalį ir šią tradiciją norime pratęsti. Lietuvos bokso federacija, treneriai ir boksininkai deda visas pastangas ir sieksime olimpinių kelialapių. Boksas sugrįžta tarp populiariausių sporto šakų Lietuvoje, auga sportuojančių skaičius, į Vilniuje, Kaune ir Palangoje rengiamas viešas bokso treniruotes renkasi gausūs būriai bokso mylėtojų. Tai rodo, kad einame teisingu keliu“, – šiandien Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje sakė Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Vietas pasaulio čempionate užsitikrins pirmas šešias vietas Europos čempionate užėmę boksininkai.

[singlepic id=27 w=320 h=240 float=]

„Pasirengimą sezonui pradėjome Armėnijos aukštikalnėse, vėliau sekė stovykla Kirkizijoje ir Europos žaidynės Baku. Deja, dėl kovų APB profesionalų lygoje jose negalėjo dalyvauti rinktinės lyderiai Evaldas Petrauskas ir Eimantas Stanionis. Manau, kad su lyderiais būtume iškovoję medalius Europos žaidynėse. Paskutinė stovykla prieš Europos čempionatą vyko Baltarusijoje, kur turėjome sparingo kovas su pajėgiais varžovais“, – pasakojo Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas.

Boksininkams ir treneriams nerimą kelia tai, kad pastaruoju metu tenka kovoti ne tik su varžovais, bet ir su teisėjais, kurie neretai palaiko didesnių ir turtingesnių šalių boksininkus.

„Boksas supanašėjo su dailiuoju čiuožimu. Po Londono olimpiados buvo pakeista teisėjavimo sistema, dabar teisėjai nugalėtoją skelbia vos ne pagal grožį. Skaudžiai nukentėjome nuo teisėjų ir APB lygoje. Paskutinėje kovoje E. Petrauskas nepraleido nė vieno varžovo smūgio, tačiau pirmame raunde teisėjai vis tiek įžvelgė varžovo pranašumą. Gerai, kad antrame raunde Evaldas argentinietį pasiuntė į nokautą, bet visų kovų nokautu negali laimėti“, – teigė Lietuvos olimpinės rinktinės treneris Vladimiras Bajevas.

Spaudos konferencijoje dalyvavę boksininkai E. Petrauskas ir E. Stanionis nekantriai laukia Europos čempionato. Jų teigimu, sunkiausia – persiorentuoti prie mėgėjų bokse vykstančios trijų raundų kovos, nes profesionalų ringe kovos vyksta net aštuonis raundus.

[singlepic id=28 w=320 h=240 float=]

„Europos čempiono ar prizininko titulas daug reiškia. Daug treniravausi, esu geros sportinės formos, nors ir naktį pažadintas galėčiau eiti į ringą. Savo galimybes vertinu gerai, jėgos turiu, proto yra, bet reikia ne fantazuoti, o kovoti. Negali sakyti, kad kovojęs profesionalų ringe jau būsi Dievas ir mėgėjų kovose. Mėgėjų boksas – visai kitoks. Profesionalų kova ilgesnė, turi daugiau galvoti, daugiau analizuoti varžovo veiksmus, o mėgėjų čempionatuose viskas vyksta greičiau – eini ir tiesiai „laužai“ varžovą“, – sakė 2012 m. Londono olimpiados prizininkas 23-ejų metų Evaldas Petrauskas.

„Man būtinai reikia medalio, nes iki šiol aukšto rango suaugusiųjų varžybose nesu iškovojęs reikšmingų pergalių. Labai noriu patekti į olimpiadą, tai mano svajonė, dėl jos padarysiu viską“, – pasiryžimą demonstravo dvidešimtmetis E. Stanionis.

Europos čempionate dalyvaus 241 boksininkas iš 37 valstybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Sunkiasvorių nokautai lėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Daniją

2021 rugsėjo 13

news-1

Bokso ringas po atviru dangumi, atkaklios Lietuvos ir Danijos rinktinių…

SKAITYTI

Ringe po atviru dangumi susikaus Lietuvos ir Danijos bokso rinktinės

2021 rugsėjo 09

news-1

Rugsėjo 11 d. bokso gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Marijampolės „Sūduvos“…

SKAITYTI

Kauno bokso federacijos prezidentu perrinktas Rimantas Rutkauskas

2021 rugsėjo 02

news-1

Laikinojoje sostinėje įvyko Kauno bokso federacijos Tarybos posėdis. Jame išrinktas…

SKAITYTI