Čempionato pusfinaliuose – favoritų pergalės

2020 lapkričio 20

Kaune vykstančiame Lietuvos bokso čempionate šeštadienį vyks lemiamos kovos dėl aukso medalių. Dėl Lietuvos čempionų vardų boksininkai kovos 8-iose, o boksininkės 6-iose svorio kategorijose. Trečią varžybų dieną vyko net 20 pusfinalio kovų – 16 vyrų ir 4 moterų.

Vyrų svorio kategorijoje iki 52 kg Lietuvos rekordo siekia Marius Vyšniauskas. Pusfinalyje panevėžietis vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo marijampolietį Deimantą Baravyką ir finale susitiks su Marium Kontrimu iš Šilutės. M. Vyšniauskas siekia jau 17 Lietuvos čempiono titulo. Net 16 kartų šalies čempionu tapęs M. Vyšniauskas rekordininko vardą dalijasi su karjerą jau baigusiu Vitalijus Subačium.

Užtikrintai į finalą žengė vienas Lietuvos rinktinės lyderių Edgaras Skurdelis. Svorio kategorijos iki 57 kg pusfinalyje kaunietis jau pirmame raunde dukart pasiuntė į nokdauną panevėžietį Mantą Ramošką ir ringo teisėjas nutraukė kovą. Čempiono titulą ginantis E. Skurdelis finale susitiks su Nedu Keršuliu. Kaunietis pusfinalyje 5:0 įveikė marijampolietį Igną Liaudanską.

Svorio kategorijoje iki 63 kg finalininkai paaiškėjo be kovos. Čempiono titulą ginantis kaunietis Gilvinas Lukošiūnas dėl ketvirtfinalyje patirtos traumos negalėjo kovoti pusfinalyje ir į finalą pateko jo varžovas vilnietis Lukas Pusvaškis. Finale jis kovos su kauniečiu Modestu Žmuidina, kuriam be kovos atiteko pergalė prieš klaipėdietį Andrių Razmą.

Čempionas keisis ir svorio kategorijoje iki 69 kg. Praėjusių metų čempionato nugalėtojas panevėžietis Renaldas Dirsė pusfinalyje taškais 0:5 pralaimėjo vilniečiui Saimonui Baniui. Į bokso ringą po pusantrų metų grįžęs S. Banys sieks susigrąžinti Lietuvos čempiono titulą finalo kovoje su Laimonu Raibikiu. Kaunietis pusfinalyje 5:0 nugalėjo vilnietį Armandą Bielskų.

Svorio kategorijoje iki 75 kg titulą ginantis kaunietis Vytautas Balsys pusfinalyje 5:0 pranoko vilnietį Davidą Ratovičių. Jau trečio čempiono titulo iš eilės siekiantis V. Balsys finale pirštines surems su Aleksandru Mironovu. Vilnietis pusfinalyje 5:0 įveikė kaunietį Luką Kamnevą.

Naujas čempionas paaiškės svorio kategorijoje iki 81 kg, nes dėl ligos varžybose negali dalyvauti daugkartinis pirmenybių nugalėtojas Paulius Zujevas. Finale pirštines surems kaunietis Robertas Liorančas ir kėdainiškis Andrejus Tkaličius. Praėjusių metų vicečempionas R. Liorančas pusfinalyje 5:0 nugalėjo vilnietį Edviną Makevičių, o A. Tkaličius 5:0 įveikė visaginietį Eriką Stankevičių.

Staigmena užfiksuota svorio kategorijos iki 91 kg pusfinalyje. 2019 m. Europos jaunimo čempionato prizininkas ir Lietuvos suaugusiųjų vicečempionas kaunietis Aras Dudėnas po atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo Dariui Vaišnarovičiui. Vilnietis atsirevanšavo A. Dudėnui už prieš mėnesį patirtą pralaimėjimą tarptautinio Algirdo Šociko turnyro finale. Lietuvos čempionato finale D. Vaišnarovičius mes iššūkį daugkartiniam Lietuvos čempionui Tadui Tamašauskui. Titulą ginantis vilnietis pusfinalyje 5:0 nugalėjo Simoną Urbonavičių iš Panevėžio rajono.

Sunkiausioje svorio kategorijoje virš 91 kg abu pusfinaliai baigėsi anksčiau laiko. Praėjusių metų šalies čempionas kaunietis Algirdas Baniulis per pirmą raundą įrodė savo pranašumą prieš vilnietį Andžejų Markevičių. Kitame pusfinalyje kaunietis Jonas Jazevičius per pusantros minutės tris kartus pasiuntė į nokdauną vilnietį Povilą Kvietinską ir kelialapį į finalą užsitikrino jau pirmame raunde. A. Baniulio ir J. Jazevičiaus dvikova turėjo vykti šių metų A. Šociko turnyro finale, tačiau A. Baniulis negalėjo kovoti dėl patirtos traumos.

Moterų svorio kategorijoje iki 60 kg pusfinalyje klaipėdietė Ana Starovoitova per pusę minutės įveikė marijampolietę Redą Judickaitę. Čempionės titulą ginantis A. Starovoitova finale susitiks su Greta Žukauskaite. Marijampolietė pusfinalyje taškais 5:0 įveikė Kariną Steponavičiūtę iš Visagino.

Svorio kategorijoje iki 64 kg čempionės titulą prarado Gabrielė Lapeikaitė. Vilnietė pusfinalyje antrame raunde turėjo pripažinti klaipėdietės Beatos Galdikaitės pranašumą. Kitame pusfinalyje Vaida Masiokaitė iš Panevėžio rajono taškais 5:0 nugalėjo Eglę Vasiliauskienę iš Kėdainių.

Labiausiai intriguojanti finalo kova laukia svorio kategorijoje iki 75 kg. Čia pirštines surems Europos jaunimo čempionė Gabrielė Stonkutė ir praėjusiais metais pasaulio bei Europos čempionatuose 5 vietas iškovojusi Iveta Lešinskytė. Finalo kova gali lemti kuri iš šių boksininkių atstovaus Lietuvai Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyruose.

Lietuvos čempionato finalai šeštadienį prasidės 12.00 val. Varžybos vyksta be žiūrovų. Boksininkų kovas galima stebėti Facebook paskyroje „Lietuvos bokso federacija“. Lietuvos sporto universitete vykstančiose šalies pirmenybėse kovas iš viso pradėjo 70 dalyvių.