Pasaulio čempionate daugiausia medalių iškovojo kubiečiai

2015 spalio 19

news-art

Kataro sostinėje Dohoje vykusiame 18-ame pasaulio bokso čempionate daugiausia apdovanojimų pelnė Kubos boksininkai. Dešimtyje svorio kategorijų vykusiose varžybose kubiečiai iškovojo 7 medalius (4 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos).

Antrą vietą komandinėje įskaitoje užėmė Rusija, jos sąskaitoje 4 medaliai (2 aukso, po vieną sidabro ir bronzos). Trečią vietą užėmė Azerbaidžano komanda, iškovojusi 4 medalius (1 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos). Po vieną aukso medalį taip pat laimėjo Airijos, Prancūzijos ir Maroko atstovai. Iš viso apdovanojimus pelnė 18 šalių.

Pasaulio čempionus Dohoje sveikino ir profesionalų bokso ringo legendos ukrainiečiai broliai Vitalijus ir Vladimiras Kličko.

Per visą pasaulio čempionatų istoriją daugiausia medalių susižėrę Kubos boksininkai lyderių vardą susigrąžino net po dešimties metų petraukos. 2011 ir 2013 metų pasaulio čempionatuose kubiečiai komandinėje įskaitoje liko antroje vietoje.

Almatoje (Kazachstanas) vykusiame praėjusiame 2013 metų pasaulio čempionate nepralenkiami buvo šeimininkai. Kazachai medalius laimėjo net aštuoniose kategorijose iš dešimties – 4 aukso, po 2 sidabro ir bronzos. Šiais metais kazachai laimėjo tik 2 sidabro apdovanojimus.

2011 metais Azerbaidžano sostinėje Baku vykusiose planetos pirmenybėse triumfavę ukrainiečiai (4 aukso ir 1 sidabro medaliai), pastaruoju metu užleido savo pozicijas. Šiais metais Ukrainos komanda laimėjo 2 bronzos medalius, prieš dvejus metus vos vieną bronzos apdovanojimą. 

Apžvelgiant kaimynines Lietuvos šalis, daugiausia medalių iškovojo Rusija. Baltarusiai parsivežė vieną bronzos medalį, lenkai ir latviai, kaip ir lietuviai, apdovanojimų nepelnė, estai nepateko į pasaulio čempionatą.

Arčiausiai medalio buvo Europos čempionas Eimantas Stanionis. Lietuvis svorio kategorijos iki 69 kg ketvirtfinalyje pralaimėjo bronzą laimėjusiam kinui Liu Wei ir liko per žingsnį nuo prizininkų pakylos.

Svorio kategorijos iki 64 kg antrame rate pralaimėjusio Evaldo Petrausko varžovas puertorikietis Danielito Zorrilla pralaimėjo ketvirtfinalyje prieš bronzą iškovojusį tailandietį Wuttichai Masuk.

Svorio kategorijoje virš 91 kg pirmoje kovoje pralaimėjusio Manto Valavičiaus varžovas turkas Ali Demirezenas nukeliavo iki ketvirtfinalio, kur jį sustabdė prizininku tapęs britas Josephas Joyce‘as.

Iš viso pasaulio čempionate dėl medalių ir 23-ijų kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes kovojo 260 boksininkų iš 74 šalių.

Pasaulio bokso čempionatas pirmą kartą vyko 1974 metais Kubos sostinėje Havanoje. Pradžioje čempionatas buvo rengiamas kas ketverius metus, o nuo 1989 metų vyksta kas dvejus metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Europos jaunių čempionate lietuviai liko be medalių

2021 liepos 11

news-1

Sakartvelo sostinėje Tbilisyje liepos 2-11 dienomis vyko Europos jaunių čempionatas….

SKAITYTI

Keičiasi svorio kategorijos suaugusiųjų ir jaunimo varžybose

2021 liepos 07

news-1

Tarptautinė bokso asociacija (AIBA) oficialiai informavo, kad yra keičiamos vyrų…

SKAITYTI

Europos jaunių čempionate kovos 14 lietuvių

2021 liepos 02

news-1

Sakartvelo sostinėje Tbilisyje liepos 2-11 dienomis vyks Europos jaunių čempionatas….

SKAITYTI