Europos čempionate kovas tęs 3 lietuviai

2015 rugpjūčio 09

news-art

Bulgarijoje rugpjūčio 7 d. prasidėjo Europos bokso čempionatas. Nuo 1925 metų organizuojamos Europos pirmenybės rengiamos jau 41 kartą. Europos čempionate dėl medalių ir kelialapių į pasaulio čempionatą kovoja 6 Lietuvos boksininkai.

Europos pirmenybes pergale pradėjo Edgaras Skurdelis. Svorio kategorijoje iki 60 kg pirmoje kovoje E. Skurdelis po atkaklios kovos taškais 2:1 nugalėjo moldavą Michailą Cvasiucą. Teisėjai iš Lenkijos ir Puerto Riko pergalę 29:28 skyrė lietuviui, teisėjas iš Maroko 28:29 buvo palankus Moldovos atstovui. Kitoje kovoje E. Skurdelis rugpjūčio 11 dieną kovos su Adlanu Abdurashidovu iš Rusijos. Iš viso svorio kategorijoje iki 60 kg Europos čempionate kovas pradėjo 26 boksininkai.

Europos čempionatas nesėkmingai susiklostė Tadui Tamašauskui. Svorio kategorijos iki 91 kg (26 dalyviai) pirmoje kovoje T. Tamašauskas teisėjų sprendimu 1:2 pralaimėjo airiui Stefonui Darrenui O’Neillui. Teisėjas iš Uzbekijos užtikrintą pergalę 30:27 skyrė lietuviui, tačiau teisėjas iš Gruzijos (27:30) ir teisėjas iš Argentinos (28:29) įžvelgė lietuvio varžovo pranašumą.

Šeštadienį kovas Europos čempionate pradėjo Tomas Pivorunas. Svorio kategorijoje iki 75 kg (27 dalyviai) lietuvis taškais 0:3 (30:27, 30:26, 30:27) pralaimėjo gruzinui Kvachatadzei Zaalui.

Dar viena Lietuvos ir Gruzijos boksininkų dvikova vyko sekmadienį. Svorio kategorijoje virš 91 kg (20 dalyvių) pirmą etapą praleidęs Europos čempionatų debiutantas Mantas Valavičius dėl vietos ketvirtfinalyje kovojo su gruzinu Mikheiliu Bakhtidze. Lietuvis pralaimėjo taškais 0:3. Visi trys teisėjai pergalę skyrė gruzinui tokiu pačiu rezultatu 29:26. Šių metų Europos žaidynėse Baku M. Valavičius iškovojo 5 vietą, tuo tarpu jo varžovas M. Bakhtidzė liko 11-as, tačiau Europos čempionatas sėkmingiau susiklostė lietuvio varžovui.

Londono olimpinių žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas Europos čempionate svorio kategorijoje iki 64 kg (24 dalyviai) yra skirstytas pirmuoju ir pirmą kovą praleido. Kovoje dėl vietos ketvirtfinalyje E. Petrauskas pirmadienį kovos su Viktoru Agateljanu iš Čekijos, būsimas lietuvio varžovas pirmoje kovoje taškais 3:0 įveikė slovėną Ediną Sejdinovą.

Svorio kategorijoje iki 69 kg (26 dalyviai) antruoju skirstytas Eimantas Stanionis kovas Europos čempionate taip pat pradės nuo antros kovos. Lietuvis antradienį susitiks su vengru Imre Balaszu Bacskai, pirmoje kovoje Vengrijos boksininkas taškais 2:1 pranoko Vokietijai atstovaujantį Araiką Marutjaną.

Iš viso į Europos čempionatą atvyko 220 boksininkų iš 41 valstybės. Kelialapius į pasaulio čempionatą iškovos 1-6 vietas Europos pirmenybėse užėmę boksininkai. Pasaulio čempionate vyks kova ir dėl kelialapių į kitų metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Ketvirtfinalį laimėjęs, bet antakį prasikirtęs J. Jazevičius Lenkijoje tenkinosi bronzos medaliu

2023 gegužės 27

news-1

Baigėsi gegužės 22-26 dienomis Lenkijoje vykęs tarptautinis Felikso Štamo bokso…

SKAITYTI

Iš turnyro Paryžiuje – su penkiais medaliais

2023 gegužės 17

news-1

Gegužės 11-13 dienomis tarptautiniame bokso turnyre „Les Ceintures“, vykusiame Prancūzijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunių bokso pirmenybėse paaiškėjo naujieji šalies čempionai

2023 gegužės 07

news-1

Baigėsi gegužės 3-6 dienomis Palangos sporto centro arenoje vykęs…

SKAITYTI
Translate »