Prasidėjo V.Karpačiausko vardo turnyras

2015 lapkričio 05

news-art

Panevėžio „Cido“ arenoje užvirė boksininkų kovos. Jau 17-us metus iš eilės Panevėžyje rengiamas Europos čempiono Vitalijaus Karpačiausko vardo turnyras.

Reportažą apie turnyrą ir V. Karpačiausko interviu galite pamatyti ČIA nuo 3:00 minutės.

„Idėja rengti tarptautinį turnyrą kilo 1998 metais,  praėjus dvejiems metams po sportininko karjeros pabaigos. Turnyre per septyniolika metų nuolat augo dalyvaujančių boksininkų ir užsienio šalių sportininkų skaičius, jau antrus metus varžybas organizuojame „Cido“ arenoje“, – apie turnyrą pasakoja V. Karpačiauskas.

Ketvirtadienį prasidėjusiame turnyre į ringą iš viso kops beveik 100 boksininkų iš 10 valstybių. „Cido“ arenoje penktadienį 16 val. prasidės pusfinaliai, o šeštadienį 15 val. finalai.

„Favoritais laikyčiau Armėnijos boksininkus, nes jie atsivežė labai stiprią komandą, kurioje yra ir šalies čempionų, tarptautinių turnyrų nugalėtojų. Stengsimės ir mes kovoti ne tik dėl medalių, bet ir dėl aukso. Tarp favoričių yra ir mūsų merginos, jų varžybos rengiamos jau antrus metus, nes moterų bokso populiarumas Lietuvoje sparčiai auga“, – tvirtino treneriu dirbantis V. Karpačiauskas.

Panevėžyje dalyvaus šių metų Europos jaunių čempionate bronzos medalį laimėjusi Rūta Sutkutė. V. Karpačiausko turnyre planavo kovoti ir Europos čempionas Eimantas Stanionis, tačiau sveikatos problemos pakoregavo boksininko planus.

„Gaila, kad panevėžiečiai nepamatys Europos čempiono kovų. Eimantas – labai perspektyvus boksininkas ir gali daug pasiekti. Jam dar tik 21 metai, aš tokio amžiaus dar nedalyvavau nei Europos, nei pasaulio čempionatuose. Linkiu jam patekti į kitų metų olimpiadą ir tikiu, kad jis ten kovos“, – po 22 metų petraukos Lietuvos boksui Europos čempionato auksą iškovojusiam E. Stanioniui linkėjo V. Karpačiauskas.

49 metų V. Karpačiauskas yra tituluočiausias Lietuvos boksininkas po Nepriklausomybės atkūrimo. 1993 m. jis tapo Europos čempionu, tais pačiais metais iškovojo pasaulio čempionato sidabro medalį. 1995 m. V. Karpačiauskas laimėjo Europos čempionato bronzą.

Panevėžietis dalyvavo dvejose olimpiadose. 1992 m. Barselonoje užėmė 6-8 vietas, 1996 m. Atlantoje 9-16 vietas. Trenerio Juliaus Kibo auklėtinis net 7 kartus tapo Lietuvos čempionu.

1993 metais V. Karpačiauskas išrinktas geriausiu Lietuvos sportininku.

Tomo Markelevičiaus nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Sunkiasvorių nokautai lėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Daniją

2021 rugsėjo 13

news-1

Bokso ringas po atviru dangumi, atkaklios Lietuvos ir Danijos rinktinių…

SKAITYTI

Ringe po atviru dangumi susikaus Lietuvos ir Danijos bokso rinktinės

2021 rugsėjo 09

news-1

Rugsėjo 11 d. bokso gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Marijampolės „Sūduvos“…

SKAITYTI

Kauno bokso federacijos prezidentu perrinktas Rimantas Rutkauskas

2021 rugsėjo 02

news-1

Laikinojoje sostinėje įvyko Kauno bokso federacijos Tarybos posėdis. Jame išrinktas…

SKAITYTI