Tvirtos merginos nori į Rio

2015 spalio 26

news-art

Boksas dažniausiai vilioja vaikinus. Tačiau šios sporto šakos atstovės sėkmingai žengia pasirinktu keliu ir nori būti pirmosios, kurios pralauš olimpinius ledus.

Boksininkė Ana Starovoitova kovoja dėl teisės patekti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Kad dukra lanko bokso treniruotes, mama sužinojo tik tada, kai ši pirmą kartą laimėjusi varžybas namo grįžo su gėlėmis. Be to, ranką puošė mėlynė. Taip po dvejų slapstymosi metų Anai teko iškloti teisybę.

Treniruotis A.Starovoitova pradėjo prieš septynerius metus, kai vieną žiemos dieną, vaikštinėdama su draugėmis po miestą, sušalo ir užsuko į bokso salę pasišildyti. „Vaikystėje stebėdavau bokso varžybas, lauke visada žaisdavau su berniukais“, – prisipažįsta su dviem broliais augusi mergina.

22-ejų metų 57–60 kg svorio kategorijos atstovė ne kartą triumfavo Lietuvoje, tačiau kelią tarptautinėje arenoje ji dar tik skinasi. Užsispyrimą sportininkė vadina savo stiprybe ir vieną dieną tikisi peržengti olimpinių žaidynių slenkstį. Kad pavyks tą padaryti jau kitąmet, sunku tikėtis, bet mergina nežada nuleisti rankų. „Galimybių pakovoti visada yra, svarbiausia – noras“, – sako. Šansą pasigrumti dėl olimpinio kelialapio Europos žaidynėse Baku Ivano Minkevičiaus auklėtinė turėjo praleisti, nes prieš pat žaidynes patyrė peties traumą.

Jaunoji boksininkė jau išbandė save Europos ir pasaulio čempionatuose. Debiutas pasaulio čempionate, kuriame ji užėmė devintą vietą, paliko kartėlio prieskonį. „Galėjau iškovoti vieną pergalę, bet, matyt, jaudulys pakišo koją – priešininkė neatrodė labai stipri“, – prisimena pirmoje pasaulio čempionato dvikovoje patirtą pralaimėjimą. Kovų trūkumas – viena didžiausių bėdų, dėl to kenčia ir psichologinis pasirengimas. „Didelėse varžybose jaudulys daro savo“, – neslepia.

Dėl treniruočių partnerių trūkumo A.Starovoitovai tenka treniruotis su vaikinais. Tačiau tai, kad boksas – ne merginų, o vyrų mėgstama sporto šaka, jos netrikdo, atvirkščiai, tik dar labiau traukia. „Šiais laikais kiekviena mergina turi mokėti pastovėti už save“, – įsitikinusi pašnekovė, kuriai kartą bokso ringe įgyta patirtis pravertė ir gatvėje, kai reikėjo apsiginti nuo chuliganų. – Apskritai esu ramus žmogus. Konfliktus geriausia spręsti kalbomis“, – nelinkusi jėgos demonstruoti boksininkė.

Jos širdies draugas – imtynininkas. „Mums linksma“, – juokiasi mergina. Stiprios poros namuose per konfliktus kumščiais niekas nesimosuoja, tačiau draugai, pamatę jos vaikiną su mėlyne, nepraleidžia progos pasijuokti: „Ar Ana pragražino?“
A.Starovoitovai mėlynėmis irgi tenka pasipuošti, bet jos dažniausiai nusėja rankas, nes boksuojantis veidą dengia kaukė, o kūnas irgi būna su apsaugomis.

Kaip ir kiekviena mergina, boksininkė mėgsta pasipuošti. „Suknelės, sijonai ir aukštakulniai – geri draugai, – prisipažįsta, nors dažniausiai tenka rinktis patogų sportinį stilių. – Mergina turi būti moteriška. Nelabai norėčiau, kad šalia einantis vaikinas atrodytų kaip mergina, o aš – kaip vyras. Gerai, kad mano figūra moteriška.“

Ketvirto kurso Lietuvos edukologijos universiteto Sporto ir sveikatos fakulteto studentė geriausiai pailsi laisvalaikį leisdama aktyviai. „Taip pat lankau šokius, aerobiką. Pirtys, baseinai – man geriausia atgaiva po treniruočių. Pailsiu ir sporto klube, nors gal tai ir skamba keistai“, – sako A.Starovoitova.

LTOK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Sunkiasvorių nokautai lėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Daniją

2021 rugsėjo 13

news-1

Bokso ringas po atviru dangumi, atkaklios Lietuvos ir Danijos rinktinių…

SKAITYTI

Ringe po atviru dangumi susikaus Lietuvos ir Danijos bokso rinktinės

2021 rugsėjo 09

news-1

Rugsėjo 11 d. bokso gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Marijampolės „Sūduvos“…

SKAITYTI

Kauno bokso federacijos prezidentu perrinktas Rimantas Rutkauskas

2021 rugsėjo 02

news-1

Laikinojoje sostinėje įvyko Kauno bokso federacijos Tarybos posėdis. Jame išrinktas…

SKAITYTI