Vilniečiai apgynė namų sienas

2016 sausio 30

news-art

Baigėsi 92-asis Lietuvos bokso čempionatas. Vilniuje vykusiose šalies pirmenybėse išdalinta 15-a medalių komplektų – 10-yje vyrų ir 5-iose moterų svorio kategorijose. Daugiausia aukso medalių iškovojo varžybų šeimininkai vilniečiai, daugiausia finalininkų – net septynis turėję kauniečiai liko nusivylę, o didžiausią staigmeną pateikė Kėdainių boksininkai – abu finale kovoję kėdainiškiai tapo čempionais.

Lietuvos rekordininkui kauniečiui Vitalijui Subačiui nepavyko iškovoti dar vieno aukso medalio, prie jo pasiekimo artėja panevėžietis Marius Vyšniauskas.

Labiausiai intriguojančioje finalo kovoje net 16-a kartų Lietuvos čempionu tapęs V. Subačius (svorio kategorija iki 91 kg) susitiko su Tadu Tamašausku. Vilnietis antrus metus iš eilės įrodė savo pranašumą ir apgynė čempiono titulą. 

„Pasitvirtino posakis, kad čempiono titulą yra sunkiau apginti, negu iškovoti. Praėjusiais metais buvo lengvesnė kova. Pusfinalyje patyriau rankos traumą, ranka yra ištinusi ir buvo psichologinė baimė stipriai smūgiuoti dešine ranka. Bet adrenalinas padarė savo ir nuo antro raundo smūgiavau nesisaugodamas abiem rankom. Be to, varžovas yra labai neparankus, jo titulai viską pasako apie save. Laimėti Lietuvos čempionatą net 16-a kartų yra fenomenalus pasiekimas bet kurioje sporto šakoje“, – pergale džiaugėsi T. Tamašauskas.

Rekordo nepagerinęs 36-erių metų V. Subačius neprognozavo, ar sieks susigrąžinti čempiono titulą kitais metais: „Kaip visada „pramiegojau“ pirmą raundą. Nieko nepadarysi, po kovos kumščiais nemojuojama. Galbūt sieksiu susigrąžinti titulą kitais metais. Nežinau kaip bus, neprognozuoju, ar dar sportuosiu. Sveikata dar leidžia sportuoti, bet lems ir kiti faktoriai“.

Prie V. Subačiaus rekordo artėja M. Vyšniauskas. Svorio kategorijoje iki 52 kg panevėžietis finale įveikė vilnietį Kirilą Golubevą ir Lietuvos čempionu tapo jau 13-ą kartą iš eilės.

Svorio kategorijoje virš 91 kg sunkią pergalę finale iškovojo praėjusių metų pasaulio čempionato dalyvis ir Europos žaidynių 5-os vietos laimėtojas Mantas Valavičius. Čempiono titulą apgynęs M. Valavičius finale tik po atkaklios kovos taškais 2:1 įveikė kitą kaunietį Paulių Prišmantą.

Vyrų varžybose daugiausia – tris aukso medalius iškovojo Vilniaus boksininkai, po du aukso laimėjo kauniečiai ir kėdainiečiai, po vieną šalies čempioną išugdė Pasvalys, Panevėžys ir Klaipėda.

Moterų čempionate didžiausia intriga laukė svorio kategorijoje iki 75 kg, kur praėjusių metų Lietuvos čempionė Karina Kazarian susitiko su Europos jaunimo čempionato prizininke Rūta Sutkute. 18-etė R. Sutkutė įveikė varžovę ir pirmą kartą tapo moterų varžybų nugalėtoja.

„Tikėjausi laimėti, nes didžiausios mano svajonės susijusios su boksu. Svajoju patekti į olimpines žaidynes. Iškovoti kelialapį į artimiausią olimpiadą dar nepavyks, bet tikiuosi dalyvauti 2020-ų metų Tokijo žaidynėse“, – tvirtina nuo 12-os metų bokso treniruotes lankanti R. Sutkutė. „Į bokso treniruotes atvedė brolis, kuris pats buvo boksininkas, todėl ir aš nusprendžiau sekti brolio pėdomis. Kuo toliau, tuo labiau man patinka boksas. Čia gali atsiskleisti, parodyti savo charakterį, sustiprėji fiziškai, be to merginos įgyja daugiau pasitikėjimo savimi. Tai nėra vien tik vienas kito daužymas, kaip kiti galvoja“.

Lietuvos čempionato nugalėtojus apdovanojo ir ryškiausios šio meto šalies bokso žvaigždės – olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas ir Europos čempionas Eimantas Stanionis. Artimiausiu metu jų laukia kovos APB lygoje, todėl jie negalėjo dalyvauti Lietuvos čempionate.

Lietuvos bokso čempionatas surengtas jau 92-ą kartą. Nuo 1923 metų rengiamos pirmenybės neįvyko tik kartą – prasidėjus II pasauliniam karui 1941 metais.

Įspūdingiausius Lietuvos čempionato finalų epizodus galite pamatyti ČIA

Lietuvos bokso čempionato finalai:

VYRAI

Svorio kategorija 46-49 kg Deividas Puodžiūnas (Pasvalys) – Marius Kontrimas (Šilutė) TKO R1

Svorio kategorija iki 52 kg Marius Vyšniauskas (Panevėžys) – Kirilas Golubevas (Vilnius) WP 3:0

Svorio kategorija iki 56 kg Mindaugas Bankauskas (Kėdainiai) – Vitalijus Sokolovas (Kaunas) WP 3:0

Svorio kategorija iki 60 kg Deividas Kliučakas (Kaunas) – Modestas Žmuidina (Marijampolė) WP 3:0

Svorio kategorija iki 64 kg Aleksandras Mironovas (Vilnius) – Ignas Kuodelis (Jonava) WP 2:1

Svorio kategorija iki 69 kg Deividas Girulis (Klaipėda-Šilutė) – Edvinas Puplauskas (Šilutė) WP 3:0

Svorio kategorija iki 75 kg Tomas Pivorunas (Vilnius) – Tomas Sinkevičius (Kaunas) WP 3:0

Svorio kategorija iki 81 kg Paulius Zujevas (Kėdainiai) – Kęstutis Pūkas (Kaunas) WP 3:0

Svorio kategorija iki 91 kg Tadas Tamašauskas (Vilnius) – Vitalijus Subačius (Kaunas) WP 3:0

Svorio kategorija virš 91 kg Mantas Valavičius (Kaunas) – Paulius Prišmantas (Kaunas). WP 2:1

MOTERYS

Svorio kategorija iki 51 kg Lina Miklovytė (Klaipėda-Šilutė) – Laura Buterlevičiūtė (Šilutė) WP 3:0

Svorio kategorija iki 60 kg Deimilė Gugaitė (Kaunas) – Lina Gimbutaitė (Vilnius) TKO R4

Svorio kategorija iki 64 kg Austėja Aučiūtė (Šilutė) – Laura Jonauskaitė (Klaipėda) WO

Svorio kategorija iki 75 kg Rūta Sutkutė (Panevėžys) – Karina Kazarijan (Vilnius) WP 3:0

Svorio kategorija virš 81 kg Iveta Lesinskytė (Tauragė) – Aleksandra Volyncevaitė (Vilnius) WP 3:0

Alfredo Pliadžio nutraukos

[nggallery id=12]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Gintaras Šniukšta teisėjaus Tokijo olimpinėse žaidynėse

2021 birželio 16

news-1

Teisėjas Gintaras Šniukšta sulaukė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) kvietimo teisėjauti…

SKAITYTI

LBF konferencijoje patvirtintos ataskaitos, biudžetas ir strateginis veiklos planas

2021 birželio 12

news-1

2021 m. birželio 12 d. Kaune Lietuvos sporto universitete vyko…

SKAITYTI

Gabrielei Stonkutei nepavyko iškovoti olimpinio kelialapio

2021 birželio 04

news-1

Paryžiuje prasidėjo Tokijo olimpinių žaidynių bokso varžybų atrankos turnyras. Europos…

SKAITYTI