VK patvirtino naujas svorio kategorijas ir olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą

2021 spalio 04

news-art

Spalio 1 dieną Kaune vyko Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis. Jame dalyvavo 7 nariai iš 8-ių: Darius Šaluga, Gintautas Statkevičius, Vilmantas Bobinas, Vidas Bružas, Bronislavas Šimokaitis, Anatolijus Kriukovas ir Donatas Mačianskas. VK svečio teisėmis dalyvavo Vilniaus bokso federacijos vadovas Olegas Mamedovas.

LBF generalinis sekretorius D. Mačianskas informavo VK narius, kad šių metų pasaulio bokso čempionatas spalio 22 d. – lapkričio 7 d. bus vykdomas pagal naujas vyrų (13) ir moterų (12) svorio kategorijas. VK nariai vienbalsiai nutarė, kad pagal šias naujas kategorijas bus vykdomas ir šių metų Lietuvos suaugusiųjų čempionatas, kuris vyks lapkričio 16-20 d. Vilniuje. Tokį siūlymą buvo pateikusi ir LBF Trenerių taryba. VK taip pat nutarė, kad viso Lietuvos čempionato metu, visi boksininkai, treneriai ir teisėjai privalo turėti galiojančius galimybių pasus arba neigiamus COVID-19 testus.

Trenerių tarybos pirmininkas V. Bružas posėdyje pristatė Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą. Jame yra devyni boksininkai: Gabrielė Stonkutė, Iveta Lešinskytė, Eimantas Stanionis, Tadas Tamašauskas, Edgaras Skurdelis, Vytautas Balsys, Algirdas Baniulis, Jonas Jazevičius ir Saimonas Banys. Olimpinės pamainos sąraše yra aštuoni boksininkai: Aras Dudėnas, Simonas Urbonavičius, Robertas Liorančas, Modestas Žmuidina, Aleksandras Trofimčiukas, Nedas Gudmoskas, Simonas Zelenekas, Justas Jocius ir Gelmius Adomkevičius. VK nariams vienbalsiai patvirtinus šiuos sąrašus, jie bus pateikti LTOK Ekspertų komisijos tvirtinimui.

LBF prezidentas D. Šaluga informavo VK apie LR Seime biudžeto ir finansų komiteto užregistruotą loterijų įstatymo apmokestinimo tvarkos pakeitimą. Pritarus pakeitimo projekte numatytiems siūlymams, lėšos iš LTOK įmonės ,,Olifėja“ keliautų ne į LTOK (paramos pavidalu), o į Valstybės biudžetą. LTOK netektų didelės dalies savo kasmetinio finansavimo, jo netektų ir olimpinių sporto šakų federacijos. Pakeitimai gali įsigalioti nuo 2022 arba 2023 m. sausio 1 d. LBF finansavimas iš LTOK kasmet sudaro 40-50% finansavimo. D. Šaluga informavo, kad Valstybė žada didinti biudžetinį nacionalinių federacijų finansavimą, bet kaip tai bus įgyvendinta praktiškai, šiuo metu informacijos nėra pateikta. Atsižvelgus į tai, nutarta, jog pasikeitus nacionalinių federacijų, tame tarpe ir LBF finansavimui, būtų parengtas optimistinis ir pesimistinis LBF biudžeto projektai 2022 ir 2023 metams.

VK svarstė Vilniaus ir Visagino sporto centrų atstovų kreipimąsi su siūlymais pasirašyti trišales sutartis tarp LBF, sporto centro ir juose besitreniruojančių boksininkų – Saimono Banio ir Aleksandro Trofimčiuko. Vienbalsiai pritarta LBF pasirašyti metų trukmės trišalę sutartį su A. Trofimčiuku ir Visagino sporto centru bei S. Baniu ir Vilniaus miesto sporto centru.

VK taip pat vienbalsiai nutarė tenkinti VšĮ „Šiaulių bokso akademija“ pateiktą prašymą priimti į LBF bandomajam laikotarpiui. Su prašymu buvo pateiktos trys – Pasvalio, Panevėžio r. ir Biržų r. bokso klubų rekomendacijos.

Posėdžio metu buvo išrinkta LBF Etikos komisija. Jos nariais patvirtinti: boksininkas Tadas Tamašauskas, treneriai Vidas Bružas ir Vitalijus Vasiljevas bei teisėjai Anatolijus Kriukovas ir Gintaras Šniukšta. Etikos komisija įpareigota parengti LBF Etikos kodeksą.

VK posėdyje buvo pasiūlyta pasitvirtinti reguliavimą, pagal kurį LBF priklausančių klubų atstovai (boksininkai, treneriai, teisėjai ir kiti su LBF susiję nariai) turėtų derinti su federacija savo dalyvavimą ne LBF organizuojamuose renginiuose. Tam pritarta vienbalsiai.

Taip pat pritarta siūlymui, kad visi LBF lėšomis pilnai ar dalinai finansuojami renginiai būtų derinami su LBF dėl rėmėjų, globėjų, marketingo ir kitais klausimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionatui rengėsi turnyre Slovakijoje

2024 birželio 03

news-1

Gegužės 31 – birželio 2 d. Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko…

SKAITYTI

Lietuvos boksininkai liko be kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes

2024 gegužės 30

news-1

Lietuvos boksininkai baigė pasirodymą gegužės 24 – birželio 3 dienomis…

SKAITYTI

Paskutinė galimybė: Lietuvos boksininkai varžysis dėl olimpinių kelialapių

2024 gegužės 23

news-1

Gegužės 24 – birželio 3 dienomis Tailando sostinėje Bankoke vyks…

SKAITYTI
Translate »