Teisėjai neleido laimėti E.Stanioniui

2015 birželio 19

news-art

AIBA profesionalaus bokso (APB) lygoje lietuvis Eimantas Stanionis susitiko su rusu Andrejumi Zamkovojumi. Pusvidutinio svorio (iki 69 kg) kova vyko Rusijos Kemerovo mieste. APB lygoje kovojama 8 raundus po 3 minutes.

Visą kovą dominavo E. Stanionis. Paskutiniame aštuntame raunde dvidešimtmetis lietuvis pasiuntė septyneriais metais vyresnį rusą į nokdauną, tačiau po kovos teisėjas į viršų kėlė 2012 m Londono olimpinių žaidynių prizininko A. Zamkovojaus ranką.

„Jaučiuosi nugalėtojas. Buvau aktyvesnis ir pataikiau daugiau smūgių. Galbūt tik septintame raunde iniciatyva daugiau priklausė varžovui. Tačiau aštuntame raunde pasiunčiau varžovą į nokdauną – pataikiau stiprų smūgį į korpusą ir varžovas atsidūrė ant grindų. Maniau, kad šiuo smūgiu įtvirtinau savo pergalę, nes varžovas tik per kančias išsilaikė iki aštunto raundo ir kovos pabaigos“, – teisėjų sprendimu negalėjo patikėti E. Stanionis.

Kovų ištraukas ir E. Stanionio nokdauną galite pamatyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=bLIUBsoRg1A&feature=youtu.be

Netgi nokdaunas teisėjų neįtikino – aštuntame raunde visi trys teisėjai įžvelgė A. Zamkovojaus pranašumą 10:9. Dvikovai teisėjavę kanadietis skyrė lygiąsias 76:76, alžyrietis 77:75 ir italas 77:74 pergalę skyrė varžybų šeimininkui.

„Tikėjomės, kad teisėjai gali būti palankūs Rusijos boksininkui, bet kad bus taip … Jeigu būtų lygi kova, dar suprastume – Rusija organizavo varžybas, šeimininkams neretai teisėjai padeda, bet dabar. Trūksta žodžių“, – apmaudą liejo treneris Vidas Bružas. – „Kitų šalių treneriai jau sveikino mus su pergale, sveikinimų sulaukėme netgi iš Rusijos atstovų. Prieš teisėjui pakeliant ranką, net neabejojau, kad Eimantas laimėjo. Kai pamačiau į viršų kylančią ruso ranką, negalėjau patikėti“.

Lietuviai buvo raginami pateikti protestą, bet teikti protestus dėl teisėjų taškų skaičiavimo neleidžia tarptautinė bokso asociacija AIBA. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai Tarptautinis olimpinis komitetas po daugelio teisėjavimo skandalų buvo pagrasinęs išbraukti boksą iš olimpinių žaidynių programos.

E. Stanionis APB profesionalų lygoje iškovojo tris pergales ir patyrė antrą pralaimėjimą. Kita kova E. Stanionio laukia liepos 24 dieną su vengru Guyla Kate arba Nduku Raytonu Okwiri iš Kenijos.

Kitas APB lygoje kovojantis Lietuvos boksininkas Evaldas Petrauskas kovos birželio 27 d. Italijoje. APB lygoje dalinami ir olimpiniai kelialapiai į kitų metų Rio de Žaneiro žaidynes.

Archyvo nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Sunkiasvorių nokautai lėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Daniją

2021 rugsėjo 13

news-1

Bokso ringas po atviru dangumi, atkaklios Lietuvos ir Danijos rinktinių…

SKAITYTI

Ringe po atviru dangumi susikaus Lietuvos ir Danijos bokso rinktinės

2021 rugsėjo 09

news-1

Rugsėjo 11 d. bokso gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Marijampolės „Sūduvos“…

SKAITYTI

Kauno bokso federacijos prezidentu perrinktas Rimantas Rutkauskas

2021 rugsėjo 02

news-1

Laikinojoje sostinėje įvyko Kauno bokso federacijos Tarybos posėdis. Jame išrinktas…

SKAITYTI