Kaune kovos 16 šalių boksininkai

2016 gegužės 17

news-art

Kaune jubiliejinį 20-ą kartą vyks tarptautinis Algirdo Šociko bokso turnyras. Trečiadienį prasidėsiančiame turnyre kovos daugiau negu 70 boksininkų iš 16-os valstybių.

Kaune vykstantis turnyras yra vienas didžiausių Europoje. Praėjusiais metais A. Šociko turnyrui suteikta aukščiausia Tarptautinės bokso federacijos AIBA A kategorija.

„Pernai sulaukėme rekordinio skaičiaus dalyvių iš 18-os šalių. Kaune kovojo olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato prizininkai bei Europos čempionai. Ne mažiau pajėgūs sportininkai dalyvaus ir šiais metais. Sporto halės ringe išvysime olimpinius kelialapius jau iškovojusius boksininkus, o tiems, kurie dalyvaus birželį vyksiančiame olimpiniame atrankos turnyre, A. Šociko turnyras bus generalinė repeticija“, – sako Kauno bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas.

Jubiliejiniame A. Šociko turnyre dalyvaus 10 lietuvių, čempiono titulą gins Edgaras Skurdelis. PL4_9180 2

Stipriausius boksininkus į Kauną atsiveš pasaulyje bokso madas diktuojančios Kazachstano ir Didžiosios Britanijos rinktinės. Pastaroji iškovojo net devynis olimpinius kelialapius prieš mėnesį vykusiame Europos zonos atrankos turnyre. Jame olimpinius kelialapius užsitikrino ir du Lietuvos boksininkai – Eimantas Stanionis ir Evaldas Petrauskas.

Kauno sporto halėje vyksiantis A. Šociko turnyras prasidės trečiadienį 16 val. Pusfinaliai vyks ketvirtadienį nuo 16 val. Finalinės turnyro dvikovos prasidės penktadienį 17 val.

Finalus tiesiogiai transliuos DELFI TV.

Algirdas Šocikas (1928-2012) yra vienas garsiausių Lietuvos sportininkų. Ringo džentelmenu vadintas boksininkas dusyk tapo Europos (1953 ir 1955 m.), šešis kartus Sovietų Sąjungos (1950-1954 ir 1956 m) bei šešis sykius Lietuvos (1947, 1948, 1951, 1952, 1953 ir 1956 m.) sunkaus svorio čempionu.

Socikas

Kauno miesto garbės pilietis A. Šocikas apdovanotas LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi ir LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

A. Šocikas ringe praleido 11 metų. Per tą laiką turėjo 128 kovas ir iškovojo 118 pergalių, iš jų 70 – nokautais. „Ringo džentelmeno“ vardas lietuviui prigijo 1955 metais Berlyne, kai jis antrą kartą laimėjo Europos čempiono diržą. Tada A. Šocikas finale susitiko su vokiečiu Horstu Wittersteinu. Po vieno iš daugelio smūgių A. Šocikas pastebėjo, kad jo varžovas nokdaune, ir atsitraukė, tuo duodamas H. Wittersteinui galimybę akimirką pailsėti ir atkreipdamas šį svarbų momentą praleidusio teisėjo dėmesį. 1995 m. sausio 9 dieną Štutgarte (Vokietija) už šį poelgį pirmą kartą CIFP (Tarptautinio Fair Play judėjimo komisijos) Garbės diplomas buvo įteiktas Lietuvos atstovui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Trys medaliai jaunių Europos čempionate, bet kaip sekėsi lietuvių varžovams?

2024 liepos 05

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos…

SKAITYTI

Europos jaunių čempionate – trys Lietuvos boksininkų medaliai

2024 liepos 01

news-1

Baigėsi birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

SKAITYTI

Gausi Lietuvos jaunių rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 birželio 23

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…

SKAITYTI
Translate »