Europos žaidynėse nepavyko iškovoti medalio

2015 birželio 23

news-art

Azerbaidžano sostinėje Baku vykstančiose Europos žaidynėse Lietuvos boksininkams nepavyko iškovoti medalių. Arčiausiai tikslo buvo Mantas Valavičius. Pirmoje kovoje M. Valavičius įveikė Rumunijos boksininką Danielį Costea. Dvidešimt ketverių metų lietuvis laimėjo visus tris raundus ir nugalėjo metais vyresnį atletą +91 kg svorio kategorijoje.

Mantas pateko į ketvirtfinalį ir buvo per žingsnį nuo medalio. Tačiau antroje Europos žaidynių kovoje lietuvis turėjo pripažinti patyrusio brito Joe Joyce’o pranašumą. Po techninio nokauto kova buvo nutraukta. Iš ringo išėjusį Mantą iš karto pasikvietė medikai, apžiūrėjo sumuštą veidą ir konstatavo, kad sumušimas nėra pavojingas.

„Priešininkas daug vyresnis, stiprus, labai patyręs. Jam 30 metų ir jis yra fiziškai labai stiprus. Žinojau, kad bus labai sunku. Jis boksuojasi pusiau profesionalų lygoje, yra antras pasaulio reitinge,“ – varžovą apibūdino M. Valavičius.

Visi keturi ketvirtfinalyje suklupę sportininkai, tarp jų ir M.Valavičius, iškovojo penktąją vietą. Tad Mantas pasiekė geriausią rezultatą iš visų Azerbaidžano sostinėje vykstančiose žaidynėse startavusių Lietuvos boksininkų. Vieną pergalę iškovojo ir Tomas Pivorunas (75 kg). Pirmas kovas pralaimėjo Edgaras Skurdelis (60 kg) ir Tadas Tamašauskas (91 kg). Europos žaidynėse dėl kovų APB lygoje negalėjo dalyvauti Lietuvos rinktinės lyderiai Evaldas Petrauskas ir Eimantas Stanionis.

Europos žaidynes pergale nudžiugino Tomas Pivorunas. Dvidešimt vienerių lietuvis įveikė metais jaunesnį atletą Tomic Djordje iš Bosnijos ir Hercegovinos. Teisėjai visuose trijuose raunduose Tomui skyrė daugiau taškų.

Aštuntfinalyje T. Pivorunas susitiko su lenku Kamilu Gardzieliku. Nors lietuvis buvo įsitikinęs, kad laimėjo Europos žaidynių aštuntfinalio kovą, teisėjai nusprendė kitaip. Svorio kategorijos iki 75 kg mače dėl kelialapio į stipriausiųjų aštuonetą Lietuvos boksininko varžovui visi teisėjai skyrė daugiau taškų.

„Bokse yra daug subjektyvių dalykų, tarkime fechtavime ar atletikoje viskas aiškiai fiksuojama, naudojamos technologijos rezultatui matuoti. Net imtynėse dabar teisėjai gali stabdyti kovą ir iškilus ginčytinai situacijai peržiūrėti veiksmą. Pas mus to nėra“, – Tomą palaikiusiems sirgaliams netikėtą sprendimą komentavo treneris Vladimiras Bajevas.

Europos žaidynėse Tomas pirmą kartą dalyvavo rimtose kovose su suaugusiais ir užėmė devintąją vietą. Treneris jauno sportininko pasiekimu patenkintas: „Jis boksavosi geriau, nei mes tikėjomės. Tokiose varžybose užimti 9-ą vietą yra tikrai neblogai“.

LTOK informacija ir nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Europos jaunimo čempionate kovos 7 lietuviai

2021 spalio 14

news-1

Spalio 15-23 d. Budvoje (Juodkalnija) vyks Europos jaunimo (gim. 2003-2004…

SKAITYTI

Pasaulio bokso čempionate – rekordinis dalyvių skaičius

2021 spalio 14

news-1

Tarptautinė bokso federacija (AIBA) pranešė, kad spalio 24 – lapkričio…

SKAITYTI

VK patvirtino naujas svorio kategorijas ir olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą

2021 spalio 04

news-1

Spalio 1 dieną Kaune vyko Lietuvos bokso federacijos (LBF) Vykdomojo…

SKAITYTI