Nugalėtoją lėmė vienintelis taškas (video)

2015 spalio 08

news-art

Pasaulio čempionate Dohoje (Kataras) kovas pradėjo trečias Lietuvos boksininkas Evaldas Petrauskas. Burtų dėka į antrą etapą be kovos patekęs Londono olimpiados prizininkas svorio kategorijos iki 64 kg aštuntfinalyje susitiko su Puerto Riko boksininku Danielito Zorrilla De La Rosa.

Pirmame raunde aiškiai dominavo E. Petrauskas, visi teisėjai vienbalsiai 10:9 skyrė pergalę lietuviui. Antrame raunde iniciatyvą perėmė puertorikietis, šįkart visi teisėjai 10:9 įžvelgė E. Petrausko varžovo pranašumą. Viską lėmė paskutinis trečias raundas. Jame vyko atvira kova, kurioje dominavo puolimas, o ne gynyba – kovos pabaigoje boksininkai apsikeitė daugybe smūgių. Teisėjai iš Kubos ir Turkmėnijos įžvelgė daugiau tikslių puertorikiečio smūgių, o teisėjas iš Slovakijos pergalę skyrė lietuviui.

Galutinis rezultatas 2:1 (29:28, 29:28, 28:29) E. Petrausko varžovo naudai.

Po apmaudaus pralaimėjimo E. Petrauskas sunkiai rinko žodžius: „Tikėjausi laimėti. Stengiausi, dariau viską ką moku geriausia, atidaviau visas jėgas iki pat finalinio gongo. Buvau įsitikinęs, kad teisėjas pakels į viršų mano ranką, bet… Pačia kova nesu nusivylęs, neišgirdau ir trenerio priekaištų. Ką galėjau, tą padariau, bet nugalėtoją lemia teisėjai. Kova dėl olimpinių kelialapių tuo nesibaigė, padarysiu viską, kad vėl kovočiau dėl olimpiados medalio“.

Kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą E. Petrauskas galės iškovoti kitais metais AIBA organizuojamoje profesionalioje APB lygoje. Taip pat pavasarį vyks du atrankos turnyrai Turkijoje ir Azerbaidžane. Šioje svorio kategorijoje atrankos turnyruose bus išdalinti 8 kelialapiai į olimpiadą.

„Po tokios kovos sunku ką nors komentuoti. Ne vienos šalies atstovai tikino, kad į viršų turėjo kilti Evaldo ranka. Ir tai ne tik mūsų subjektyvi nuomonė, tai tvirtino bokso madas pasaulyje diktuojančių – Ukrainos, Uzbekijos, Kazachstano ir kitų šalių treneriai. Nors Dohoje vykusiame AIBA kongrese buvo daug kalbėta apie skaidrumą, bet niekas nepasikeitė – nepatenkintų teisėjavimu yra daug“, – nusivylimo teisėjų sprendimu neslėpė treneris Vladimiras Bajevas. – „Pirmame raunde Evaldas kovojo puikiai, bet po antro raundo paskelbus rezultatą, netikėtai pamatėm, kad persvara pakrypo varžovo naudai. Todėl paskutiniame raunde jau reikėjo „aštrinti“ kovą. Buvo daug apsikeitimų smūgiais, todėl tokioje kovoje pergalę gali skirti bet kam“.

E. Petrausko kovą galite pamatyti paspaudę ČIA (kovos pradžia nuo 1:45:30)

E. Petrausko dvikova, darbas ringe V. Bajevui šiandien nesibaigė. Lietuvos treneris talkino kaimyninės Latvijos boksininkui Nikolajui Grisuninui, kurio treneris į pasaulio čempionatą atvyko po gerklės operacijos ir negali garsiai patarinėti savo auklėtiniui, todėl V. Bajevas talkino latviams prie ringo. Vienintelis pasaulio čempionate dalyvavęs Latvijos boksininkas pralaimėjo olandui Rojui Korvingui taškais 0:3.

Penktadienį pasaulio čempionato aštunftinalyje kovos Eimantas Stanionis. Europos čempionas 20:00 val. Lietuvos laiku susitiks su Venesuelos boksininku Gabrieliu Maestre Perezu.

Tiesiogines pasaulio bokso čempionato transliacijas galite stebėti internete:
https://www.youtube.com/user/AIBABoxing

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Sunkiasvorių nokautai lėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Daniją

2021 rugsėjo 13

news-1

Bokso ringas po atviru dangumi, atkaklios Lietuvos ir Danijos rinktinių…

SKAITYTI

Ringe po atviru dangumi susikaus Lietuvos ir Danijos bokso rinktinės

2021 rugsėjo 09

news-1

Rugsėjo 11 d. bokso gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Marijampolės „Sūduvos“…

SKAITYTI

Kauno bokso federacijos prezidentu perrinktas Rimantas Rutkauskas

2021 rugsėjo 02

news-1

Laikinojoje sostinėje įvyko Kauno bokso federacijos Tarybos posėdis. Jame išrinktas…

SKAITYTI