Pasaulio čempionate daugiausia medalių iškovojo Kubos boksininkai

2021 lapkričio 07

news-art

Baigėsi 21-asis pasaulio vyrų bokso čempionatas. Serbijos sostinėje Belgrade spalio 24 – lapkričio 6 d. vykusiose planetos pirmenybėse buvo išdalinta trylika medalių komplektų. Trylikoje svorio kategorijų kovojo net 510 boksininkų iš 88 valstybių, vyko 497 kovos.

Daugiausia medalių iškovojo Kubos boksininkai. Kubiečių sąskaitoje 5 medaliai – 3 aukso ir 2 bronzos. Kuba dar labiau padidino persvarą prieš kitas valstybes pagal per visą istoriją iškovotus medalius pasaulio bokso čempionatuose. Kubiečiai laimėjo net 143 medalius – 80 aukso, 35 sidabro ir 28 bronzos ir artimiausius persekiotojus Rusijos bei JAV boksininkus lenkia daugiau negu dvigubai.

Antrą vietą užėmusi Kazachstano rinktinė taip pat iškovojo 5 medalius – 2 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos. Trečioje vietoje JAV boksininkai su 4 medaliais – 2 aukso ir 2 sidabro. Gan netikėtai 2 aukso medalius laimėjo Japonijos boksininkai. Tai pirmieji Japonijos boksininkų aukso medaliai per visą pasaulio čempionatų istoriją.

Praėjusiame 2019 m. čempionate net 3 aukso, po 1 sidabro ir bronzos medalius iškovojusi bei nugalėtoja tapusi Uzbekijos rinktinė šįkart laimėjo tik 1 sidabro ir 1 bronzos medalius ir komandinėje rikiuotėje liko 10 vietoje.

Iš viso medalius iškovojo 25 šalių atstovai.

Pasaulio čempionams ir prizininkams buvo skirtos rekordinės premijos. Čempionato prizinis fondas sudarė net 2,6 mln. JAV dolerių (apie 2,2 mln. eurų). Pasaulio čempionai gavo po 100 tūkst. dolerių premiją. Sidabrą laimėję boksininkai buvo apdovanoti 50 tūkst., o bronzos medalininkai 25 tūkst. dolerių premijomis.

Kubos rinktinė iš viso susižėrė 350 tūkst. dolerių, kazachams atiteko 325 tūkst., o JAV – 300 tūkst. dolerių. Rusijos bokso federacijos atstovai, laimėję 1 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos medalius gavo 250 tūkst. dolerių.

Kitas pasaulio vyrų bokso čempionatas vyks 2023 metais Uzbekistano sostinėje Taškente.

Kaip sekėsi lietuvių varžovams

Šių metų pasaulio čempionate Lietuvos rinktinės gretose kovojo 8 boksininkai.

Per žingsnį nuo medalio liko Edgaras Skurdelis. Svorio kategorijoje iki 60 kg E. Skurdelis iškovojo tris pergales ir užėmė 5 vietą. Ketvirtfinalyje lietuvį įveikęs iranietis Daniyalas Shahbakhshas pralaimėjo pusfinalyje ir tenkinosi bronzos medaliu.

Kiti Lietuvos rinktinės boksininkai patyrė pralaimėjimus pirmose kovose.

Modestas Žmuidina svorio kategorijoje iki 63,5 kg turėjo pripažinti iraniečio Ashkano Rezajaus pranašumą. Kitose kovoje iranietis pralaimėjo pasaulio čempionato prizininku tapusiam škotui Reesui Lynchui.

Saimonas Banys (iki 71 kg) pralaimėjo albanui Albano Bquiri. Lietuvio varžovas nukeliavo iki pusfinalio ir iškovojo bronzos medalį.

Vytautas Balsys (iki 75 kg) nusileido kolumbiečiui Alejandrui Carabaliui. Vėliau kolumbietis iškovojo dar vieną pergalę, o aštuntfinalyje jį sustabdė pasaulio vicečempionu tapęs Rusijos bokso federacijos atstovas Džambulatas Bižamovas.

Robertą Liorančą (iki 80 kg) nugalėjęs bulgaras Kristianas Nikolovas pralaimėjimą patyrė jau kitoje kovoje ir į ketvirtfinalį nepateko.

Tadas Tamašauskas (iki 86 kg) pralaimėjo Rusijos bokso federacijos atstovui Šarabudinui Atajevui. Rusas pasirodymus baigė ketvirtfinalyje, kai pralaimėjo pasaulio čempionui Lorenui Alfonso Dominguezui iš Azerbaidžano.

Simonas Urbonavičius (iki 92 kg) pralaimėjo bosniui Džemalui Bosnjakui. Pastarasis krito kitoje kovoje ir nepateko į ketvirtfinalį.

Joną Jazevičių (virš 92 kg) įveikęs Azerbaidžano atstovas Mahammadas Bdulajevas nužygiavo iki pusfinalio ir iškovojo bronzos medalį.

Per visą istoriją po nepriklausomybės atkūrimo, Lietuvos boksininkai pasaulio čempionatuose iškovojo 5 medalius – 1 sidabro ir 4 bronzos. 1993 m. sidabrą laimėjo Vitalijus Karpačiauskas. Bronzos apdovanojimus pelnė V. Karpačiauskas ir Vidas Bičiulaitis (1995 m.), Daugirdas Šemiotas (2007 m.) bei Egidijus Kavaliauskas (2011 m.).

news-1

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo…

SKAITYTI

Įvyko kasmetinė LBF ataskaitos konferencija

2024 balandžio 12

news-1

Viešbutyje „Art City Inn“ Vilniuje penktadienį vyko Lietuvos bokso federacijos…

SKAITYTI

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė pradeda žygį Europos čempionate

2024 balandžio 04

news-1

Porečo mieste Kroatijoje prasideda balandžio 4–14 dienomis vyksiantis Europos jaunimo…