Skandalas Europos U22 čempionate – lietuvei skirtas pralaimėjimas apskųstas IBA ir EUBC

2022 kovo 21

news-art

Europos jaunimo U22 bokso čempionatą sukrėtė teisėjavimo skandalas, kurio epicentre atsidūrė Lietuvos boksininkė Gabrielė Stonkutė. Kroatijoje vykstančio Europos čempionato pusfinalyje praėjusių metų Europos vicečempionė G. Stonkutė susitiko su rumune Alexandra Petču.

Po pirmo raundo trys iš penkių teisėjų įžvelgė lietuvės pranašumą 10:9. Antrame raunde G. Stonkute pasiuntė varžovę į nokdauną ir jau keturi teisėjai 10:9 pergalę raunde skyrė lietuvei, tuo tarpu teisėjas iš Vengrijos 10:9 taškus skyrė rumunės naudai. Trečiame raunde du teisėjai buvo lietuvės, trys teisėjai – rumunės pusėje.

Susumavus rezultatus, teisėjai iš Anglijos ir Kosovo pergalę skyrė G. Stonkutei 30:27, tuo tarpu teisėjai iš Vengrijos, Ukrainos ir Azerbaidžano, pergalę skyrė A. Petču 29:28. Pergalė taškais 3:2 atiteko rumunei.

Toks teisėjų sprendimas nustebino net pačią A. Petču, kai ringo teisėjas ją paskelbė pusfinalio kovos nugalėtoja. Sprendimu negalėjo patikėti ir Lietuvos rinktinės treneriai, kurie netgi nulipo nuo ringo pažiūrėti į rezultatus skelbiantį monitorių, ar ringo teisėjas nesuklydo paskelbdamas nugalėtoją.

Lietuvos rinktinės treneriai norėjo iškart teikti protestą dėl tokio teisėjų sprendimo. Tačiau Europos čempionato techninis delegatas iš Rumunijos pareiškė, kad pagal taisykles, protestai dėl teisėjavimo negali būti teikiami.

„Lietuvos bokso federacija pateikė oficialų protestą Tarptautinei bokso asociacijai IBA bei Europos bokso konfederacijai EUBC. IBA prezidentas Umaras Kremliovas mus informavo, kad kartu su komanda jau peržiūrėjo vaizdo įrašą ir buvo susisiekęs su EUBC vadovais bei ieško sprendimo. Kremliovas man asmeniškai patvirtino, kad ši medžiaga bus perduota ankstesnius teisėjavimo skandalus bokso varžybose tyrusiam profesoriui Richardui McLarenui ir jeigu manipuliacijos rezultatais pasitvirtins, teisėjai neteks licencijos iki gyvenimo pabaigos, – sako Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Darius Šaluga. – Tačiau mus tai kol kas menkai guodžia. Iš Lietuvos boksininkės buvo atimtas mažiausiai sidabro, o galbūt net ir aukso medalis. Reikalaujame, kad būtų kuo skubiau anuliuoti rezultatai ir G. Stonkutė galėtų kovoti rytoj vyksiančiame Europos čempionato finale.“

Skandalingą Europos čempionato kovą įvertino vaizdo įrašus įdėmiai peržiūrėję geriausi Lietuvos teisėjai. Dvejose olimpinėse žaidynėse Londone ir Rio de Ženeire teisėjavęs Kęstutis Bagdanavičius, Tokijo olimpinėse žaidynėse teisėjavęs Gintaras Šniukšta ir LBF Teisėjų kolegijos pirmininkas Anatolijus Kriukovas vienbalsiai įvertino, kad pergalė turėjo būti skirta G. Stonkutei.

Pasak D. Šalugos, jeigu nebus pakeistas skandalingas sprendimas ir G. Stonkutė neteks teisės kovoti Europos čempionato finale, LBF tarpininkaujant Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, kreipsis ir į Tarptautinį olimpinį komitetą (IOC). Dėl teisėjavimų skandalų IOC jau buvo suspendavęs IBA ir iš jos buvo atimta teisė rengti olimpinių žaidynių atrankos varžybas.

G. Stonkutė rumunę A. Petču buvo įveikusi vieningu teisėjų sprendimu 5:0 vasario mėnesį Bulgarijoje vykusio „Strandja“ turnyro ketvirtfinalyje. Turnyre iki finalo nukeliavusi G. Stonkutė atsisakė kovoti vasario 27 d. numatytame finale, kur lietuvė turėjo susitikti su Rusijos boksininke. Nors tuo metu Rusijos boksininkai dar nebuvo pašalinti iš tarptautinių varžybų, Lietuvos boksininkė pareiškė atsisakanti kovos su Rusijos atstove dėl šios šalies pradėto karo Ukrainoje.

G. Stonkutės ir A. Petču kovos vaizdo įrašas nuo 2:39:00

LBF kreipimąsis į IBA ir EUBC

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

KITOS NAUJIENOS

Trys medaliai jaunių Europos čempionate, bet kaip sekėsi lietuvių varžovams?

2024 liepos 05

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykusiame Europos…

SKAITYTI

Europos jaunių čempionate – trys Lietuvos boksininkų medaliai

2024 liepos 01

news-1

Baigėsi birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vykęs…

SKAITYTI

Gausi Lietuvos jaunių rinktinė pradeda kovas Europos čempionate

2024 birželio 23

news-1

Birželio 23–30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyks Europos…

SKAITYTI
Translate »